Blog

ZDRAVÁ GRILL PARTY JE MOŽNÁ

26 apríla 2018

Ach, grilovačky. Švagor bez trička, deti behajú a slnko nám konečne svieti do tváre po toľkých studených mesiacoch. Začína barbecue party a spoločné chvíle s rodinou a priateľmi. Ale ako pripraviť grilovačku plnú zdravých jedál?

Grilovaná zelenina

Pridajte k mäsu trošku papriky, baklažánu, paradajok alebo cukety. Chuť zeleniny sa skvelo skombinuje s chuťou mäsa. Nezabudnite ich pokvapkať troškou extra panenského olivového oleja a osoliť pred tým ako ich dáte na gril.

Chudé mäso

Namiesto klobás a slaniny siahnite po chudom mäse ako karé, kuracie, morčacie alebo králičie mäso. Znížite príjem tukov a výsledok bude perfektný aj po chuťovej stránke J

Light domáce omáčky

Doma si môžete vždy pripraviť majonézu alebo alioli. Navyše pri tejto možnosti si volíte ingrediencie vy a môžete použiť ľahšie a zdravšie varianty. Vyskúšajte dressing z citrónovej šťavy s korením alebo jogurtový dressing s mätou, príp. krémové guacamole.

Zabudnite na panvicu

Ak ste na grilovačke, tak grilujte. To znamená, zabudnite na fritézy, panvice s veľkým množstvom oleja. Aj zemiaky môžete pripraviť na grile a budú ešte lepšie ako z fritézy. Vyskúšajte a presvedčte sa sami!

Povedzte áno rybe!

Využite rôzne druhy rýb a morských plodov ako aperitív. Jednoducho vymeňte mriežku na grilovanie, aby sa nezmiešala chuť mäsa s rybou a vychutnávajte kvalitnú a chutnú grilovanú rybu.

A zákusok? Grilované ovocie!

Pripravte ovocný špíz z vášho obľúbeného ovocia – jablko, melón, kivi, broskyňa alebo jahody. Dajte na gril a pečte. Uvidíte, že lepší a zdravší dezert ste nejedli. Ak máte v návšteve veľa maškrtných jazýčkov, polejte ovocné špízy horkou čokoládou.

Related posts

Blog
Čo potrebuje každý šalát?

Čo potrebuje každý šalát?

Blog

BORGES JE SUPERBRANDS!

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later