O NÁS

Borges Internacional

Sme súčasťou rodinného podniku a už 125 rokov prinášame na váš stôl to najlepšie zo Stredomoria. Naše produkty sa nachádzajú vo viac ako 100 krajinách na 5 kontinentoch, aby ste si produkty Borges mohli vychutnať kdekoľvek. Sme lídrom v oblasti riadenia poľnohospodárskych podnikov, priemyselného spracovania, balenia a komercializácie olivových olejov a olejov zo semien, octov, suchých plodov, olív, cestovín a rastlinných nápojov.

Stredomorský životný štýl

Zaviazaní voči prírode

Naša história

125. výročie spoločnosti Borges

Po 125 rokoch sme stále verní stredomorskej tradícii a zdravej strave. Hľadáme dokonalú rovnováhu medzi zdravím a inováciami a snažíme sa preniesť chuť Stredomoria do každého kúta sveta, nech ste kdekoľvek. Pretože to je najlepší spôsob, ako sa postarať o to, na čom nám záleží.

Čo môže byť obdivuhodnejšie ako pôda?
Alebo hlbšie ako korene?
Alebo dôležitejšie ako ľudia?
V Borges vieme, na čom skutočne záleží. Preto sa staráme o životné prostredie, ľudí a zbierame tie najlepšie plody. Starať sa o to, na čom záleží, znamená starať sa o zdravie a pohodu ľudí, starať sa o plody zeme, byť v kontakte s prírodou, pracovať udržateľnejšie a dodávať zdravšie potraviny.
Po 125 rokoch sme stále verní stredomorskej tradícii a zdravej strave. Hľadáme dokonalú rovnováhu medzi zdravím a inováciami a snažíme sa preniesť chuť Stredomoria do každého kúta sveta, nech ste kdekoľvek. Pretože to je najlepší spôsob, ako sa postarať o to, na čom nám záleží.

Stredomorský životný štýl

Vychutnajte si výhody zdravého jedla

Snažíme sa zlepšiť kvalitu života a životosprávy prostredníctvom zdravých produktov, ktoré sú súčasťou vyváženej stravy. V Borges veríme, že jedlo je hlavným zdrojom zdravia a potešenia, a preto sa neustále snažíme získavať ingrediencie najvyššej kvality a spracovávať ich s potrebnou starostlivosťou a pozornosťou. To je jeden z dôvodov, prečo sme sa stali vedúcou značkou olivového oleja vo viac ako 25 krajinách a naše výrobky nájdete vo viac ako 100 krajinách po celom svete.

„Borges robí veci najlepším možným spôsobom už viac ako 100 rokov.“

— Ramón Pont Amenós, prezident

Zaviazaní voči prírode

Náš záväzok voči životnému prostrediu

Naša história

Naša história

Zdá sa to, akoby to bolo včera. Ale odkedy rodina Pont Creus založila malý podnik zameraný na nákup a predaj olív a mandlí v oblasti Tàrrega (Lleida, Španielsko), uplynulo už 125 rokov. Olivový olej, suché plody a stredomorské slnko nám dodávajú vášeň pre to, čo robíme už od roku 1896.

1986

Rok, kedy sa všetko začalo

Antoni Pont a Dolores Creus sa usadili v meste Tàrrega (Španielsko), aby predávali olivy a mandle tam, kde sa tieto plodiny dokonale hodili ku životnému štýlu.

1914

Prvá industrializácia

V Tárrege je založená lisovňa oleja s dreveným lisom. O niečo neskôr ju nahrádza modernejší hydraulický lis.

1920

Industrializácia pokračuje

Do lisovne pribudol nový stroj na odstraňovanie šupiek z mandlí.

1939

Hromadný predaj

Lisovňa sa rozrástla o prvý stroj na extrakciu oleja. V tom istom roku je v meste postavená rafinéria oleja a hromadný predaj ropy iniciuje jej rozvoj.

1957

Začína export

V Reuse sa začína hromadný export olivového oleja, mandlí a lieskových orieškov.

1964

Budova prvej továrne na balené oleje

Formuje sa značka Borges.

1967

Suché plody dobýjajú Španielsko

Na španielskom trhu začal predaj celej škály suchých plodov spracovaných a balených pod značkou Borges. V rovnakom čase začala spoločnosť dovážať suché plody z krajín mimo Španielska.

1978

Prvá reklamná kampaň

V Barcelone odštartovala prvá reklamná kampaň značky Borges. Spoločnosť založila prvé národné poľnohospodárske podniky na pestovanie pistácií a vlašských orechov.

1980

Vedúce postavenie v Španielsku

Značka Borges upevňuje svoju pozíciu na národnej úrovni a stáva sa lídrom na trhu olejov v Katalánsku. V oblasti orechov a sušeného ovocia má významné miesto v celom Španielsku. Bežia pravidelné reklamné kampane.

2021

Od Stredozemia do celého sveta

V súčasnosti je Borges svetovou značkou prítomnou vo viac ako 100 krajinách a na piatich kontinentoch. Našou víziou je prinášať tie najlepšie stredomorské potraviny tak, ako to robila rodina Pont Creus pred viac ako 100 rokmi.

Stále sa učíme. To, kde sme teraz, nie je koniec, ale iba začiatok. Je toho ešte veľa, čo je potrebné urobiť. Ale nech sa stane čokoľvek, budeme zastávať hodnoty našej rodiny, ktoré nás budú sprevádzať, s čestnosťou, optimizmom a odhodlaním. Spolu môžeme vytvoriť niečo väčšie a lepšie.
Niečo, na čo môžu byť budúce generácie hrdé. Dedičstvo, ktoré bude pokračovať s rovnakým nadšením a zanietením, aké pred 125 rokmi priviedlo Antoniho Ponta a Dolores Creusovú založiť spoločnosť.

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later