Blog

Povedzte nám, akú zeleninu varíte a my vám povieme, aký aromatický olivový olej použiť

2 mája 2018

Kto povedal, že zelenina uvarená vo vode alebo nad parou nie je chutná? A že ju musíme ochutiť nejakou omáčkou, aby mala chuť? Prečo nenahradiť omáčky a iné hyperkalorické ochucovadlá dobrým aromatickým olivovým olejom?

Riasy alebo špenát. Varte nad parou spolu so zemiakom a mrkvou. Ak chcete pridať niečo swing, pridajte trošku olivového oleja so smaženým cesnakom.

Hrášok. Áno, vieme, že patrí medzi strukoviny. Ale keďže sa vždy nájde niekto, kto sa nechá oklamať jeho intenzívnou zelenou farbou a vynikajúcou chuťou, museli sme ho dať do nášho zoznamu. Stredomorskú chuť zažijete aj vďaka olivovému oleju s rozmarínom. Pripravujete špargľu? Ochuťte ju olivovým olejom s rozmarínom.

Artičoky. Je pravdepodobné, že milovníci artičok ich nikdy nevyskúšali v kombinácii s citrónom, ktorý im dodá osviežujúcu chuť. Odporúčame olivový olej s citrónovou kôrou.

Tekvica. Či ju pečiete alebo pripravujete tekvicový krém, s olivovým olejom s čerstvou bazalkou dokážete zvýrazniť sladkosť tekvice. Podobne je to aj v prípade mrkvy: mrkvový krém s troškou aromatického oleja s bazalkou = hotová pochúťka.

Zelené fazuľky. Ak ich zvyknete variť spolu so zemiakmi a mrkvou, určite vyskúšajte letný šalát s olivovým olejom s čiernymi olivami. A ak máte po ruke uvarené vajíčko a konzervu tuniaka, výsledok bude originálna a svieža verzia ruského šalátu.

A na záver…

Čokoláda. Áno, áno, čítate dobre. Poznáte klasický dezert – chlieb s čokoládou a olejom? Môžete si pripraviť vlastnú domácu verziu. Chlieb nakrájajte na tenké krajce a upečte v rúre do chrumkava. Skombinujte s horkou čokoládou a troškou olivového oleja s kajenským a čiernym korením.

Related posts

Blog
Nejlepší glazovaná zelenina

Najlepšia glazovaná zelenina

Blog
Jak dochutit rajčata?

Ako dochutiť paradajky?

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later