Blog

Finger food: 7 nápadov na tapas

3 mája 2018

finger food predjedlo predkrm

Pozvali ste zopár priateľov? Zbytočne si to nekomplikujte a vyskúšajte finger food, tieto chuťovky sa jedia priamo s rukami, aby ste sa oslobodili od veľkého množstva tanierov a príborov.

Kľúčom pre akýkoľvek tapas v štýle finger food je jednoduchosť. Žiadne hory jedál, ktoré by ste nedokázali zjesť ani štyrmi rukami. Trik je vymyslieť jedlo, ktoré je stabilné a neobsahuje žiadne omáčky. Tu je zopár možností:

1. Minicroissanty s paradajkovou marmeládou a kozím syrom. Nie je nič jednoduchšie. Nakrájajte lístkové cesto na 2 trojuholníky, pridajte kúsok kozieho syra a marmelády, zrolujte a dajte piecť do rúry.

Tip: Posypte minicroissanty makom.

2. Jednohubky s lososom. Orežte okraje chleba, na chlieb natrite tenkú vrstvu tatárskej omáčky a pridajte plátok údeného lososa. Môžete ozdobiť kúskom uhorky.

Tip: Z chleba vyformujte rôzne tvary a na tanieri to bude hneď zábavnejšie vyzerať.

3. Špízy z paradajky, olív a syra. Je možné, že tento aperitív patrí medzi najjednoduchšie finger food, ktoré existujú. Napichnite na paličku cherry paradajku, kocku ementálu a zelenú olivu bez kôstky.

Tip: Polejte extra panenským olivovým olejom a dajte špízy zapiecť do rúry.

4. Cuketové chipsy s parmezánom. Nakrájajte cukeru na najtenšie plátky, aké viete, pokvapkajte ich extra panenským olivovým olejom a dajte ich na plech bez toho, aby sa prekrývali. Posypte parmezánom a pečte do chrumkava.

Tip: Posypte oreganom alebo rozmarínom, chipsy získajú zvláštnu arómu.

5. Baklažánové prúžky s mozzarellou. Baklažán a mozzarellu nakrájajte na prúžky. Urobte klasický trojobal – múka, vajíčko a strúhanka s troškou cesnaku. Dajte ich piecť do rúry alebo ich osmažte.

Tip: Použite kukuričnú múku namiesto strúhanky.

6. Jednohubky s paprikovou klobásou a syrom. Potrebujete iba múku, vajíčka, maslo, droždie a soľ. Vymiešajte všetky ingrediencie, pridajte kocky syra a klobásy a premiešajte drevenou vareškou. Masu vylejte do vencovej formy na pečenie. Nakrájajte v hrúbke 1 cm a podávajte ako zákusok.

Tip: Masu môžete dať piecť aj do košíkov a ozdobiť strúhaným syrom.

7. Rolky z anglického chleba. S valčekom vyvaľkajte krajec chleba. Uložte plátok syra, šunky a rukolu. Zrolujte, odložte do chladničky a pred podávaním nakrájajte na kolieska.

Tip: Použite namiesto šunky tuniaka s extra panenským olivovým olejom a čiernymi olivami.

Related posts

Blog
Jednoduché špagety na štyri rôzne spôsoby

Jednoduché špagety na štyri rôzne spôsoby

Blog
Nejchutnější salátové dresinky

Najchutnejšie šalátové dressingy

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later