Blog

Finger food: 7 nápadov na tapas

3 mája 2018

finger food predjedlo predkrm

Pozvali ste zopár priateľov? Zbytočne si to nekomplikujte a vyskúšajte finger food, tieto chuťovky sa jedia priamo s rukami, aby ste sa oslobodili od veľkého množstva tanierov a príborov.

Kľúčom pre akýkoľvek tapas v štýle finger food je jednoduchosť. Žiadne hory jedál, ktoré by ste nedokázali zjesť ani štyrmi rukami. Trik je vymyslieť jedlo, ktoré je stabilné a neobsahuje žiadne omáčky. Tu je zopár možností:

1. Minicroissanty s paradajkovou marmeládou a kozím syrom. Nie je nič jednoduchšie. Nakrájajte lístkové cesto na 2 trojuholníky, pridajte kúsok kozieho syra a marmelády, zrolujte a dajte piecť do rúry.

Tip: Posypte minicroissanty makom.

2. Jednohubky s lososom. Orežte okraje chleba, na chlieb natrite tenkú vrstvu tatárskej omáčky a pridajte plátok údeného lososa. Môžete ozdobiť kúskom uhorky.

Tip: Z chleba vyformujte rôzne tvary a na tanieri to bude hneď zábavnejšie vyzerať.

3. Špízy z paradajky, olív a syra. Je možné, že tento aperitív patrí medzi najjednoduchšie finger food, ktoré existujú. Napichnite na paličku cherry paradajku, kocku ementálu a zelenú olivu bez kôstky.

Tip: Polejte extra panenským olivovým olejom a dajte špízy zapiecť do rúry.

4. Cuketové chipsy s parmezánom. Nakrájajte cukeru na najtenšie plátky, aké viete, pokvapkajte ich extra panenským olivovým olejom a dajte ich na plech bez toho, aby sa prekrývali. Posypte parmezánom a pečte do chrumkava.

Tip: Posypte oreganom alebo rozmarínom, chipsy získajú zvláštnu arómu.

5. Baklažánové prúžky s mozzarellou. Baklažán a mozzarellu nakrájajte na prúžky. Urobte klasický trojobal – múka, vajíčko a strúhanka s troškou cesnaku. Dajte ich piecť do rúry alebo ich osmažte.

Tip: Použite kukuričnú múku namiesto strúhanky.

6. Jednohubky s paprikovou klobásou a syrom. Potrebujete iba múku, vajíčka, maslo, droždie a soľ. Vymiešajte všetky ingrediencie, pridajte kocky syra a klobásy a premiešajte drevenou vareškou. Masu vylejte do vencovej formy na pečenie. Nakrájajte v hrúbke 1 cm a podávajte ako zákusok.

Tip: Masu môžete dať piecť aj do košíkov a ozdobiť strúhaným syrom.

7. Rolky z anglického chleba. S valčekom vyvaľkajte krajec chleba. Uložte plátok syra, šunky a rukolu. Zrolujte, odložte do chladničky a pred podávaním nakrájajte na kolieska.

Tip: Použite namiesto šunky tuniaka s extra panenským olivovým olejom a čiernymi olivami.

Related posts

Blog

BORGES JE SUPERBRANDS!

Blog
Sviatok Valentín - recepty na Valentín

6 VEĽMI CHUTNÝCH SPÔSOBOV, AKO POVEDAŤ „ĽÚBIM ŤA“

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later