Blog

Ako “vytúnovať” chlebíčky?

24 mája 2018

Už vás nebaví robiť chlebíčky so šunkou a syrom? Zapojte trošku fantázie a dodajte svojim chlebíčkom, bagetám, či sendvičom šmrnc.

Mortadela s pistáciami. Chlebíček s mortadelou a syrom chutí ešte lepšie s pistáciami. Rozdrvte niekoľko neosolených pistácií v troške extra panenského olivového oleja. Alebo? Namiesto pistácií pridajte trošku pesta alla genovese a môžete začať pripravovať večierok v stredomorskom štýle.

Cuketový chlebíček? Vyskúšajte pripraviť chlebíčky s cuketou marinovanou v extra panenskom oleji, s cesnakom a citrónom. Pridajte plátok tuniaka alebo lososa a voilà

Mäsové guľôčky. Už v 90-tych rokoch ich jedol Joey Tribbiani v seriáli Priatelia. Občas je dobré nahliadnuť do receptov klasikov. Seriál bol samozrejme ikonou happy nineties a nikto nezabudne na Joeyho a jeho sendvič s mäsovými guľôčkami a skvelou omáčkou marinara.

Chlebíčky so sépiou. Odporúčame, aby ste ich skúsili s alioli z čierneho cesnaku a extra panenským olivovým olejom.

Mäta s kuracím mäsom. Bageta s kuracím mäsom je asi najbežnejšia klasika na svete. Osviežte ju lístkami čerstvej alebo sušenej mäty a pestom rosso.

Čerstvý syr a hruška. Skvelá kombinácia na olovrant. Hrušky, med a čerstvý syr sa dokonale hodia na chlebík ciabatta. Chcete to ešte viac zdokonaliť? Pridajte hrozienka alebo oriešky.

Sušené paradajky. Sušené paradajky a ich výrazná chuť dokonale ladí so syrom. Pridajte trochu pesta alla genovese a nechajte bagety alebo chlebíčky zapiecť v rúre na niekoľko minút.

Related posts

Blog
Nejlepší glazovaná zelenina

Najlepšia glazovaná zelenina

Blog
Jak dochutit rajčata?

Ako dochutiť paradajky?

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later