Blog

Ako “vytúnovať” chlebíčky?

24 mája 2018

Už vás nebaví robiť chlebíčky so šunkou a syrom? Zapojte trošku fantázie a dodajte svojim chlebíčkom, bagetám, či sendvičom šmrnc.

Mortadela s pistáciami. Chlebíček s mortadelou a syrom chutí ešte lepšie s pistáciami. Rozdrvte niekoľko neosolených pistácií v troške extra panenského olivového oleja. Alebo? Namiesto pistácií pridajte trošku pesta alla genovese a môžete začať pripravovať večierok v stredomorskom štýle.

Cuketový chlebíček? Vyskúšajte pripraviť chlebíčky s cuketou marinovanou v extra panenskom oleji, s cesnakom a citrónom. Pridajte plátok tuniaka alebo lososa a voilà

Mäsové guľôčky. Už v 90-tych rokoch ich jedol Joey Tribbiani v seriáli Priatelia. Občas je dobré nahliadnuť do receptov klasikov. Seriál bol samozrejme ikonou happy nineties a nikto nezabudne na Joeyho a jeho sendvič s mäsovými guľôčkami a skvelou omáčkou marinara.

Chlebíčky so sépiou. Odporúčame, aby ste ich skúsili s alioli z čierneho cesnaku a extra panenským olivovým olejom.

Mäta s kuracím mäsom. Bageta s kuracím mäsom je asi najbežnejšia klasika na svete. Osviežte ju lístkami čerstvej alebo sušenej mäty a pestom rosso.

Čerstvý syr a hruška. Skvelá kombinácia na olovrant. Hrušky, med a čerstvý syr sa dokonale hodia na chlebík ciabatta. Chcete to ešte viac zdokonaliť? Pridajte hrozienka alebo oriešky.

Sušené paradajky. Sušené paradajky a ich výrazná chuť dokonale ladí so syrom. Pridajte trochu pesta alla genovese a nechajte bagety alebo chlebíčky zapiecť v rúre na niekoľko minút.

Related posts

Blog
Tri tipy pre vaše cestoviny

Tri tipy pre vaše cestoviny

Blog
Ako na vegánske cestoviny – tri recepty

Ako na vegánske cestoviny – tri recepty

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later