Blog

5 dressingov s aromatickými olivovými olejmi na jarné šaláty

1 júna 2018

Milujete šaláty a radi by si im dodali osviežujúci a originálny nádych? Nebavia vás tie isté recepty? Ak je vaša odpoveď, áno, pokračujte v čítaní. Týchto 5 dressingov vám určite zachutia.

1. Začíname najjednoduchším: klasický caprese šalát z paradajok a mozzarelly. V tomto prípade odporúčame dressing z extra panenského olivového oleja s čerstvou bazalkou a štipkou soli. Ďalším by mohol byť dressing z extra panenského olivového oleja s čiernym korením a pre tých odvážnejších, pridajte píniové oriešky.

2. Aký dressing použiť na tuniakový šalát so špenátom? Odporúčame jeden z najoriginálnejších dressingov. Pridajte do šalátu 2 dozreté paradajky, 1 lyžicu horčice a aromatický olej Borges so smaženým cesnakom. Výborné!

3. Pre gurmánov odporúčame jedinečný dressing. Orechy, ocot z bieleho vína, štipka čierneho korenia a olivový olej s citrónovou kôrou. Výborne sa hodí do šalátu s krevetami alebo klíčkami. Ľahký, jednoduchý a rafinovaný. Čo viac potrebujete?

4. Použiť dressing na cestovinové šaláty? Záleží. Na šalát z penne s ančovičkami a pomarančom by sme mohli použiť. Napríklad dressing z aromatického olivového oleja s čiernymi olivami spolu s tymianom, čiernym korením a troškou octu z ančovičok.

5. (Agro)dulcis in fundus, pre milovníkov Ázie. Dressing z manga a olivového oleja so sójou a zázvorom je ideálny na akýkoľvek šalát na ázijský spôsob. Alebo vyskúšajte extra panenský olivový olej, červenú cibuľu, trošku mangovej šťavy a ryžového octu… Budete prekvapení!

Related posts

Blog
eco natura, borges, olivovníky, stromy, kríky, Španielske olivy, olivový sad

ODKIAĽ POCHÁDZAJÚ PRODUKTY RADU BORGES ECO NATURA?

Blog
ODKUD POCHÁZÍ BALZÁMOVÝ OCET Z MODENY?

ODKIAĽ POCHÁDZA BALZAMOVÝ OCOT Z MODENY?

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later