Blog

5 dressingov s aromatickými olivovými olejmi na jarné šaláty

1 júna 2018

Milujete šaláty a radi by si im dodali osviežujúci a originálny nádych? Nebavia vás tie isté recepty? Ak je vaša odpoveď, áno, pokračujte v čítaní. Týchto 5 dressingov vám určite zachutia.

1. Začíname najjednoduchším: klasický caprese šalát z paradajok a mozzarelly. V tomto prípade odporúčame dressing z extra panenského olivového oleja s čerstvou bazalkou a štipkou soli. Ďalším by mohol byť dressing z extra panenského olivového oleja s čiernym korením a pre tých odvážnejších, pridajte píniové oriešky.

2. Aký dressing použiť na tuniakový šalát so špenátom? Odporúčame jeden z najoriginálnejších dressingov. Pridajte do šalátu 2 dozreté paradajky, 1 lyžicu horčice a aromatický olej Borges so smaženým cesnakom. Výborné!

3. Pre gurmánov odporúčame jedinečný dressing. Orechy, ocot z bieleho vína, štipka čierneho korenia a olivový olej s citrónovou kôrou. Výborne sa hodí do šalátu s krevetami alebo klíčkami. Ľahký, jednoduchý a rafinovaný. Čo viac potrebujete?

4. Použiť dressing na cestovinové šaláty? Záleží. Na šalát z penne s ančovičkami a pomarančom by sme mohli použiť. Napríklad dressing z aromatického olivového oleja s čiernymi olivami spolu s tymianom, čiernym korením a troškou octu z ančovičok.

5. (Agro)dulcis in fundus, pre milovníkov Ázie. Dressing z manga a olivového oleja so sójou a zázvorom je ideálny na akýkoľvek šalát na ázijský spôsob. Alebo vyskúšajte extra panenský olivový olej, červenú cibuľu, trošku mangovej šťavy a ryžového octu… Budete prekvapení!

Related posts

Blog
Nejlepší glazovaná zelenina

Najlepšia glazovaná zelenina

Blog
Jak dochutit rajčata?

Ako dochutiť paradajky?

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later