Blog

AKO ZNÍŽIŤ PRÍJEM KALÓRIÍ A ZÁROVEŇ JESŤ CHUTNE

1 augusta 2018

S príchodom leta zahájime operáciu „bikini“ v plnom prúde, preferujeme ľahké a svieže jedlá. Pre mnohých je však predstava ľahkej večere v rozpore s potešením. Preto vám ponúkame vynikajúce tipy na chutné a zdravé potraviny, ktoré vás vyvedú z omylu a udržia váhu pod kontrolou.

1. Na večer sú najvhodnejšie ovocie a zelenina, najmä všetko zelené. Snažte sa na večeru znížiť príjem sacharidov, no nič sa nestane, ak si dáte trocha cestovín. Naložte si menej cestovín a pridajte viac ovocia a zeleniny, zasýti vás to rovnako a dodá vám vitamíny a vlákninu.

2. Vyvarujte sa potravinám ťažkých na trávenie, napríklad vyprážaným alebo príliš štipľavým jedlám, predovšetkým pred spaním. Obzvlášť si dávajte pozor, ak trpíte nespavosťou, zlé trávenie vám môže spánok ešte viac znepríjemniť.

3. Je len mýtus, že sa z ovocia večer priberá, takže pokojne jedzte, koľko chcete. Navyše sezónne ovocie je najchutnejšie a pomôže vám lepšie stráviť horúce letné dni.

4. Nejedzte pred spaním: vaše telo potrebuje čas, aby dobre vytrávilo. Snažte sa večerať niekoľko hodín pred spaním. Pocítite rozdiel počas spánku a najmä po prebudení.

5. Jogurt je najlepším spojencom na večeru, pridajte trochu ovocia (napríklad jahody alebo broskyňu) a máte ideálnu kombináciu. Môžete pridať aj slnečnicové alebo chia semienka. Uvoľnite uzdu predstavivosti, určite nakombinujete veľa rôznych receptov.

6. Využite paradajkovú sezónu a spravte si z nich letný šalát: budete potrebovať paradajku, mozzarellu, hŕstku orechov, trocha extra panenského olivového oleja a pár listov bazalky. Existuje veľké množstvo receptov na dobré šaláty, využite všetky zásoby z chladničky.

7. Nezabúdajte aj na osviežujúce krémové polievky. Skúsili ste už polievku gazpacho z melónu? Prípadne je veľmi jednoduchá aj príprava krému, do ktorého potrebujete len uhorku s jogurtom, extra panenský olivový olej, soľ a kôpor.

8. Nezabúdajte na koreniny! Pridávajte ich do receptov zo šalátov, rýb, mäsa a zeleniny. Vaše jedlá tak určite zabodujú!

Related posts

Blog
Nejlepší glazovaná zelenina

Najlepšia glazovaná zelenina

Blog
Jak dochutit rajčata?

Ako dochutiť paradajky?

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later