Blog

ZAČNITE DEŇ S OLIVOVÝM OLEJOM! TIPY AKO HO VYUŽIŤ NA RAŇAJKY

1 augusta 2018

Extra panenský olivový olej, tzv. tekuté zlato, má obrovské množstvo benefitov pre naše zdravie a je základnou potravinou stredomorskej diéty. Preto by ste ho mohli zahrnúť do všetkých jedál.

Je vhodný nielen do šalátov a zálievok, ale aj k raňajkám. Extra panenský olivový olej podporuje trávenie a posilňuje imunitný systém, preto sa odporúča konzumovať hneď zrána. Ponúkame vám niekoľko kombinácií raňajok, kde ho môžete použiť.

  1. S pečivom

Ak sa chcete ráno rýchlo a jednoducho nakopnúť, skúste hrianky alebo tmavé pečivo s extra panenským olivovým olejom a polovicou nakrájaného avokáda alebo avokáda v roztierateľnej forme. Pridajte drvené orechy a dochuťte podľa vlastného gusta (postačí aj štipka oregana).

Aj toppingy môžete meniť podľa chuti. Pridajte napríklad údený losos, obľúbený syr alebo plátky paradajky.

  1. S jemným pečivom

Ak obľubujete sladké raňajky, môžete použiť extra panenský olivový olej v receptoch na prípravu piškótového cesta alebo madleniek. Vydržia aj niekoľko dní, takže vám vystačia na viacero raňajok (môžete nechať aj zmraziť).

  1. Smoothies

Počuli ste už o kombinácii rastlinnej šťavy s extra panenským olivovým olejom? Môžete si napríklad rozmixovať lesné plody, pridať citrónovú šťavu, vodu na zriedenie a trocha extra panenského olivového oleja, ktorý mu dodá krémovú konzistenciu. Môžete skúšať rôzne kombinácie.

Nech žijú zdravé raňajky!

Related posts

Blog
Jednoduché špagety na štyri rôzne spôsoby

Jednoduché špagety na štyri rôzne spôsoby

Blog
Nejchutnější salátové dresinky

Najchutnejšie šalátové dressingy

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later