Blog

ZAČNITE DEŇ S OLIVOVÝM OLEJOM! TIPY AKO HO VYUŽIŤ NA RAŇAJKY

1 augusta 2018

Extra panenský olivový olej, tzv. tekuté zlato, má obrovské množstvo benefitov pre naše zdravie a je základnou potravinou stredomorskej diéty. Preto by ste ho mohli zahrnúť do všetkých jedál.

Je vhodný nielen do šalátov a zálievok, ale aj k raňajkám. Extra panenský olivový olej podporuje trávenie a posilňuje imunitný systém, preto sa odporúča konzumovať hneď zrána. Ponúkame vám niekoľko kombinácií raňajok, kde ho môžete použiť.

  1. S pečivom

Ak sa chcete ráno rýchlo a jednoducho nakopnúť, skúste hrianky alebo tmavé pečivo s extra panenským olivovým olejom a polovicou nakrájaného avokáda alebo avokáda v roztierateľnej forme. Pridajte drvené orechy a dochuťte podľa vlastného gusta (postačí aj štipka oregana).

Aj toppingy môžete meniť podľa chuti. Pridajte napríklad údený losos, obľúbený syr alebo plátky paradajky.

  1. S jemným pečivom

Ak obľubujete sladké raňajky, môžete použiť extra panenský olivový olej v receptoch na prípravu piškótového cesta alebo madleniek. Vydržia aj niekoľko dní, takže vám vystačia na viacero raňajok (môžete nechať aj zmraziť).

  1. Smoothies

Počuli ste už o kombinácii rastlinnej šťavy s extra panenským olivovým olejom? Môžete si napríklad rozmixovať lesné plody, pridať citrónovú šťavu, vodu na zriedenie a trocha extra panenského olivového oleja, ktorý mu dodá krémovú konzistenciu. Môžete skúšať rôzne kombinácie.

Nech žijú zdravé raňajky!

Related posts

Blog

BORGES JE SUPERBRANDS!

Blog
Sviatok Valentín - recepty na Valentín

6 VEĽMI CHUTNÝCH SPÔSOBOV, AKO POVEDAŤ „ĽÚBIM ŤA“

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later