Blog

VIETE AKO RECYKLOVAŤ OLEJ?

1 júna 2020

Veľa ľudí nevie, že použitý kuchynský olej by sa nemal vylievať do odtoku. Mali by ste ho skladovať v nádobe, kým ho nebudete môcť zaviesť na určené miesto recyklácie. Olej, ktorý sa dostane do verejnej kanalizácie sa totiž mieša s mydlom. Takáto kombinácia môže spôsobiť upchatie a poškodenie potrubia, ktoré si následne bude vyžadovať veľmi nákladné a pravidelné čistenie.

Navyše, zvyšky oleja, ktoré zostali v potrubí blízko umývadla, môžu slúžiť ako potrava pre rôzny druh hmyzu. Ak vezmeme do úvahy aj to, že 1 liter použitého oleja môže kontaminovať až 10 000 litrov vody, ide o hotovú katastrofu. Zodpovedná recyklácia oleja je preto veľmi dôležitá.

Čo by ste mali robiť?

Predovšetkým nezabúdajte na to, že kuchynský olej je možné opätovne použiť, ak ho používate so zdravým rozumom. Napríklad olej na vyprážanie môžete použiť na mazanie foriem na pečenie. Keď sa už ďalej nebude dať využiť, uskladnite ho do plastovej nádoby a odneste ju na najbližšie recyklačné miesto. Takýto olej sa využije s najväčšou pravdepodobnosťou ako biopalivo. Pokiaľ ide o ochranu zdravia planéty, každé malé gesto sa počíta.

Related posts

Blog
Tri spôsoby ako využiť tekvicu v jednoduchých receptoch

TRI SPÔSOBY AKO VYUŽIŤ TEKVICU V JEDNODUCHÝCH RECEPTOCH

Blog
Recepty bez lepku, bezgluténové recepty, celiakia recepty

5 RECEPTOV BEZ LEPKU!

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later