Blog

BORGES UVÁDZA NA TRH SVOJU PRVÚ RPET FĽAŠU Z 25 % RECYKLOVANÉHO PLASTU

16 júna 2020

  • Spoločnosť Borges uvádza na trh prvú fľašu s objemom 1 liter, ktorá obsahuje 25 % recyklovaného plastu v rámci plánu „Committed by Nature” („Zaviazaní prírode“)
  • Borges znižuje hmotnosť plastu použitého vo fľašiach o 20 %
  • Zavedenie týchto opatrení umožní spoločnosti Borges znížiť produkciu o 143 ton plastov ročne

 

Spoločnosť Borges uvádza na trh svoju prvú fľašu s objemom 1 liter, vyrobenú z 25 % recyklovaného plastu ako súčasť plánu „Committed by Nature”.

Borges ako prvá spoločnosť predstavila na trhu oleje vo fľašiach z recyklovaného plastu a zároveň znížila hmotnosť balenia o 20 %. Začlenenie oboch opatrení umožní spoločnosti Borges znížiť produkciu o 143 ton plastov ročne, čo sa rovná spotrebe 29 miliónov plastových tašiek.

V priebehu roka spoločnosť Borges postupne plánuje zaviesť 25% RPET na ďalšie výrobky balené v PET fľašiach.

Opatrenie je ďalším krokom v iniciatívach, ktoré v posledných rokoch uskutočnila spoločnosť Borges v snahe zaviesť trvalú udržateľnosť vo svojich závodoch. Jednou z týchto iniciatív bolo získanie certifikátu ECOSENSE vo svojich závodoch v Capricho Andaluz s.r.o. vo výrobe jednorázových minidóz. Spoločnosť Borges sa stala prvou baliarňou oleja, ktorá získala certifikát ECOSENSE a neustále prejavuje záujem o ochranu životného prostredia, poskytuje udržateľné riešenia a snaží sa byť krok vpred pred aktuálnou legislatívou.

 

Ďalším krokom z hľadiska trvalej udržateľnosti je balenie oleja do sklenených fliaš, ktoré sú vyrobené z 80 % recyklovaného skla.

 

Všetky tieto opatrenia sú ukážkou záväzku spoločnosti Borges k inováciám vo všetkých oblastiach a jej pevná vôľa chrániť budúcnosť planéty.

Related posts

Blog
Nejlepší glazovaná zelenina

Najlepšia glazovaná zelenina

Blog
Jak dochutit rajčata?

Ako dochutiť paradajky?

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later