Blog

AKO EXTRA PANENSKÝ OLIVOVÝ OLEJ MÔŽE ZMENIŤ VAŠU KUCHYŇU

8 februára 2023

AKO EXTRA PANENSKÝ OLIVOVÝ OLEJ MÔŽE ZMENIŤ VAŠU KUCHYŇU

Do svetovej gastronómie patria rôzne druhy olejov. Avšak pri jednom z nich sa pozastavíme, práve pre jeho zdravotné benefity, všestrannosť v kuchyni a neporovnateľnú chuť za surova. Viete o aký olej sa jedná? Správne, extra panenský olivový olej.

Je to prírodný produkt, čistá „olivová šťava“, bohatá na nenasýtené tuky a antioxidanty, ktoré pomáhajú znižovať cholesterol a okrem toho ponúka olej tráviace, imunitné a protizápalové benefity. Najlepšie na tom je, že ho viete jednoducho zaradiť do každodenného jedálnička.

Od restovania po pečenie. Dusenie, restovanie, smaženie, pečenie…. extra panenský olivový olej je skvelá divoká karta v kuchyni. Zabudnite na maslo, extra panenský olivový olej ho dokáže dokonale nahradiť a ako bonus zvýrazní chuť pokrmov.

Všestrannosť. Extra panenský olivový olej je výbornou náhradou masla v cestách, či už ide o slané alebo sladké recepty: palacinky, sušienky…

Vynikajúce šaláty. Či už sú zeleninové, alebo s cestovinami, extra panenský olivový olej bude vždy skvelým spoločníkom pri príprave šalátu. Môžete ho ochutiť jednoduchým dresingom (6 polievkových lyžíc extra panenského olivového oleja na 2 polievkové lyžice octu), do ktorého môžete pridať ďalšie doplnky, ako je horčica, čierne korenie, oregano… Pre krémovejší dresing pridajte odtučnený prírodný jogurt a lyžicu medu.

Related posts

Blog
eco natura, borges, olivovníky, stromy, kríky, Španielske olivy, olivový sad

ODKIAĽ POCHÁDZAJÚ PRODUKTY RADU BORGES ECO NATURA?

Blog
ODKUD POCHÁZÍ BALZÁMOVÝ OCET Z MODENY?

ODKIAĽ POCHÁDZA BALZAMOVÝ OCOT Z MODENY?

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later