Blog

AKO EXTRA PANENSKÝ OLIVOVÝ OLEJ MÔŽE ZMENIŤ VAŠU KUCHYŇU

8 februára 2023

AKO EXTRA PANENSKÝ OLIVOVÝ OLEJ MÔŽE ZMENIŤ VAŠU KUCHYŇU

Do svetovej gastronómie patria rôzne druhy olejov. Avšak pri jednom z nich sa pozastavíme, práve pre jeho zdravotné benefity, všestrannosť v kuchyni a neporovnateľnú chuť za surova. Viete o aký olej sa jedná? Správne, extra panenský olivový olej.

Je to prírodný produkt, čistá „olivová šťava“, bohatá na nenasýtené tuky a antioxidanty, ktoré pomáhajú znižovať cholesterol a okrem toho ponúka olej tráviace, imunitné a protizápalové benefity. Najlepšie na tom je, že ho viete jednoducho zaradiť do každodenného jedálnička.

Od restovania po pečenie. Dusenie, restovanie, smaženie, pečenie…. extra panenský olivový olej je skvelá divoká karta v kuchyni. Zabudnite na maslo, extra panenský olivový olej ho dokáže dokonale nahradiť a ako bonus zvýrazní chuť pokrmov.

Všestrannosť. Extra panenský olivový olej je výbornou náhradou masla v cestách, či už ide o slané alebo sladké recepty: palacinky, sušienky…

Vynikajúce šaláty. Či už sú zeleninové, alebo s cestovinami, extra panenský olivový olej bude vždy skvelým spoločníkom pri príprave šalátu. Môžete ho ochutiť jednoduchým dresingom (6 polievkových lyžíc extra panenského olivového oleja na 2 polievkové lyžice octu), do ktorého môžete pridať ďalšie doplnky, ako je horčica, čierne korenie, oregano… Pre krémovejší dresing pridajte odtučnený prírodný jogurt a lyžicu medu.

Related posts

Blog
Nejlepší glazovaná zelenina

Najlepšia glazovaná zelenina

Blog
Jak dochutit rajčata?

Ako dochutiť paradajky?

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later