Blog

JEDNODUCHÉ ŠPAGETY NA ŠTYRI RÔZNE SPÔSOBY

30 mája 2023

Jednoduché špagety na štyri rôzne spôsoby

Štyri jednoduché recepty, na ktoré vám stačí hrniec a panvica.

1-Špagety s cesnakom, olejom a parmezánom

Porcie: 4

Čas: 20 minút

Náročnosť: jednoduché

Ingrediencie: 400 g špagiet, cesnak, extra panenský olivový olej, čerstvé oregano a strúhaný parmezán.

Cestoviny uvarte podľa návodu na obale a medzitým na panvici s olejom osmažte cesnak, dochuťte oreganom a parmezánom. Pridajte špagety a premiešajte.

2- Špagety s avokádovým pestom

Porcie: 4

Čas: 15 minút

Náročnosť: jednoduché

Ingrediencie: 400 g špagiet. Na pesto: 2 zrelé avokáda, citrónová šťava, dva strúčiky cesnaku, čerstvá bazalka a 50 g píniových orieškov.

Brnkačka! Kým sa špagety varia, využite príležitosť na prípravu avokádového pesta tak, rozmixujete všetky ingrediencie v mixéri. Potom stačí premiešať s omáčkou a podávať.

3- Špagety s krevetami a špenátom

Porcie: 4

Čas: 20 minút

Náročnosť: jednoduché

Suroviny: 400 g špagiet, 400 g kreviet, 200 g baby špenátu, strúčik cesnaku, extra panenský olivový olej a lyžica papriky.

Cestoviny uvarte podľa návodu na obale. Krevety najskôr orestujte na oleji s nasekaným strúčikom cesnaku, potom pridajte špenát. Dve minúty restujte a pridajte špagety. Dochuťte lyžicou papriky a podávajte.

4- Špagety s cuketou a syrom feta

Porcie: 4

Čas: 15 minút

Náročnosť: jednoduché

Suroviny: 2 cukety nakrájané na pásiky, malá jarná cibuľka, 100 g čiernych olív, 100 g syra feta nakrájaného na kocky a hrsť vlašských orechov. Na dresing: extra panenský olivový olej, štipka citrónovej šťavy, štipka mletého korenia a štipka soli.

Najprv uvarte špagety podľa návodu na obale. Na panvici orestujte cuketu a jarnú cibuľku cibuľu. Pridajte uvarené špagety a premiešajte. Pri servírovaní posypte syrom feta, olivami a vlašskými orechmi.

Related posts

Blog
Čo potrebuje každý šalát?

Čo potrebuje každý šalát?

Blog

BORGES JE SUPERBRANDS!

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later