Blog

NÁPADY NA RECEPTY PRE CELÚ RODINU

28 septembra 2018

Kto by si nepochutnal na jedle, ktoré sám navarí? O to viac, ak sa na tom podujala celá rodina. Spoločné varenie má veľa výhod: strávený čas s rodinou, je zábavné, nápomocné a naučíte deti vážiť si jedlo a jedenie. Ponúkame vám zopár jednoduchých nápadov na jedlá, pri ktorých sa zabaví a pochutná celá rodina!

Domáca pizza

Už pri príprave cesta môžete zapojiť celú rodinu. Miesenie cesta je upokojujúce pre starších aj mladších. Využite predstavivosť! Každý člen rodiny môže prihodiť ingrediencie podľa vlastnej preferencie. Skúste pripraviť napríklad sladkú pizzu s kakaovým krémom a banánmi.

Plnené vajíčka

Tých najmenších zabaví odlupovanie škrupiny, vydlabávanie vnútra a príprava plnky, ktorá im najviac chutí. Vajcia môžete naplniť tuniakom s majonézou alebo inou náplňou, ktorú pripravíte.

Zákusky z lístkového cesta

Stačí kúpiť lístkové cesto, posypať troškou cukru a prenechať deťom, aby cesto vytvarovali podľa vlastnej fantázie. Skúste ich naplniť kakaovým krémom. Na záver potrite rozšľahaným vajcom a po chvíľke pečenia v rúre máte zákusky hotové!

Mugcakes

Nie je nič jednoduchšie, ako hodiť všetky ingrediencie (mlieko, kakaový prášok, keksíky, vajce,…) do jednej šálky a dať do mikrovlnky. Za krátku chvíľu máte hotový koláčik na raňajky. Keď ho ochutnáte, nebudete mať dosť.

Ovocný špíz

Farebné ovocné špízy môžete pripravovať s ratolesťami hneď, ako sa naučia narábať s nožíkom. Prenechajte im namáčanie nakrájaného ovocia do roztopenej čokolády, určite sa pri tom zabavia. Počas prípravy môžete vyskúšať aj učenie prostredníctvom hry, preskúšajte ich z názvov ovocia a farieb v cudzom jazyku.

 

Related posts

Blog
Tri spôsoby ako využiť tekvicu v jednoduchých receptoch

TRI SPÔSOBY AKO VYUŽIŤ TEKVICU V JEDNODUCHÝCH RECEPTOCH

Blog
Recepty bez lepku, bezgluténové recepty, celiakia recepty

5 RECEPTOV BEZ LEPKU!

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later