Blog

AKÁ JE HISTÓRIA CESTOVÍN CANNELLONI?

16 októbra 2018

Vedeli ste, že v meste Marseille je najviac pizzerii na celom svete? Na tomto príklade vidíte, ako veľmi sa zmedzinárodnila talianska kuchyňa. Po celom svete existuje veľké množstvo fanúšikov talianskych cestovín, vín a iných farebných produktov z tejto stredomorskej záhrady. Ďalšie jedlo, ktoré ľudia z iných krajín konzumujú častejšie ako samotní Taliani, sú cannelloni. V španielskej Barcelone ich v 19. storočí predstavili rôzni talianski kuchári pracujúci v domácnostiach miestnej šľachty. Cannelloni sa za krátky čas rozšírili do všetkých vrstiev spoločnosti a začiatkom 20. storočia sa už nachádzali vo väčšine katalánskych jedálnych lístkoch.

V súčasnosti sú cannelloni typickým jedlom nielen v Katalánsku (predovšetkým na Sv. Štefana), ale aj v celom Španielsku a v krajinách Latinskej Ameriky.

Ako je už zvykom, klasický recept cannelloni s bešamelovou omáčkou, miešaným mäsom a paté nahradili v mnohých moderných luxusných reštauráciách. Teraz ich ponúkajú s rôznymi variáciami s bešamelovou  omáčkou, plnené morskými plodmi alebo ako cestové rolky pripravené z cukety. Cannelloni 21. storočia sú medzi nami a sú vynikajúce!

Related posts

Blog
Tri spôsoby ako využiť tekvicu v jednoduchých receptoch

TRI SPÔSOBY AKO VYUŽIŤ TEKVICU V JEDNODUCHÝCH RECEPTOCH

Blog
Recepty bez lepku, bezgluténové recepty, celiakia recepty

5 RECEPTOV BEZ LEPKU!

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later