Blog

5 POUŽITÍ OLEJA Z HROZNOVÝCH JADIER

2 decembra 2018

Počujete o oleji z hroznových jadier prvýkrát? Určite by ste nemali prehliadnuť článok, v ktorom hovoríme o benefitoch hroznových jadier a oleja z nich. Budete prekvapení!

Keďže už viete o benefitoch oleja z hroznových jadier, spoznajte aj jeho rôznorodé použitie:

1. SAUTÉING

 Hľadáte olej na smaženie, pri ktorom nestratíte chuť ingrediencií? Siahnite po oleji z hroznových jadier. Vďaka jeho neutrálnej a jemnej chuti si jedlo dokonale vychutnáte.

2. STIR FRYING

Olej z hroznových jadier má ľahkú vôňu a jemnú chuť a vysoký bod prepálenia. Je vhodný aj na smaženie jedál v malom množstve veľmi horúceho oleja, napríklad stir frying vo woku.

3. PEČENIE v RÚRE

Dali by ste si chrumkavé mäso pečené v rúre? Olej z hroznových jadier vyniká spomedzi ostatných olejov vďaka vysokému bodu prepálenia, čím predídete spáleniu a pripravíte tak šťavnaté a chrumkavé mäso.

4. FRITOVANIE

Vyprážané kuracie mäso, ryba alebo tempura pre vás už nebude problém. Olej z hroznových jadier znáša veľmi dobre vysoké teploty, je ideálny na prípravu jedál od vyprážania až po fondue.

5. GRILOVANIE

Ideálny nielen na potretie samotného grilu, ale aj na prípravu zeleniny. Zeleninu stačí pokvapkať olejom z hroznových jadier a potom si už len vychutnávajte chrumkavú zeleninu zvonka a mäkkučkú zvnútra.

Chcete byť originálni? Zapojte fantáziu a pripravte rôzne omáčky a dressingy, ktoré by sa na grilovačku a iné príležitosti hodili.

Ponúkame vám zopár receptov, v ktorých je olej z hroznových jadier použitý veľmi zaujímavým spôsobom: fondue bourguignonne, vianočný kapor,

 

 

Related posts

Blog
Tri spôsoby ako využiť tekvicu v jednoduchých receptoch

Tri spôsoby ako využiť tekvicu v jednoduchých receptoch

Blog
Recepty bez lepku, bezgluténové recepty, celiakia recepty

5 RECEPTOV BEZ LEPKU!

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later