Blog

POZNÁTE VLASTNOSTI EXTRA PANENSKÉHO OLIVOVÉHO OLEJA?

18 februára 2019

Áno, opakujeme to stále dookola, ale opakovanie je matka múdrosti. Extra panenský olivový olej patrí medzi zdravé tuky, možno najzdravšie, ktoré môžete konzumovať. Ale prečo?

Jeho zdraviu prospešné vlastnosti sú vďaka nasýteným mastným kyselinám ako je kyselina olejová, ktorá sa v extra panenskom olivovom oleji nachádza. Nasýtené mastné kyseliny pomáhajú kontrolovať hladinu cholesterolu, redukujú hladinu zlého a zvyšujú hladinu dobrého. Pomáhajú rozširovať cievy. Ak konzumujete extra panenský olivový olej, cievy sa rozširujú a krv lepšie cirkuluje. Zvyknete mať problémy so studenými končatinami? Časom spozorujte, že sa tento problém postupne stratí.

Tiež sa preukázalo, že ide o jedinú mononenasýtenú mastnú kyselinu, ktorá dokáže znížiť riziko krvácaní do mozgu a infarktov.

Pre zdravý životný štýl je dôležité nahradiť tuky živočíšneho pôvodu ako je maslo alebo bravčová masť extra panenským olivovým olejom, keďže sa podieľame na lepšej mineralizácii kostí. Vitamíny a minerály ako vápnik kryštalizujú a spevňujú kosti, aby boli silnejšie a odolnejšie.

Pravidelná konzumácia extra panenského olivového oleja udržiava stabilnú hladinu cukru v krvi. Podľa niektorých štúdií začlenenie extra panenského olivového oleja do stravovania znižuje riziko cukrovky až o 35%.

Ešte stále váhate, či máte zaradiť extra panenský olivový olej do svojho jedálnička?

Related posts

Blog
Tri spôsoby ako využiť tekvicu v jednoduchých receptoch

TRI SPÔSOBY AKO VYUŽIŤ TEKVICU V JEDNODUCHÝCH RECEPTOCH

Blog
Recepty bez lepku, bezgluténové recepty, celiakia recepty

5 RECEPTOV BEZ LEPKU!

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later