Blog

8 JEDÁL, KTORÉ CHUTIA NAJLEPŠIE S EXTRA PANENSKÝM OLIVOVÝM OLEJOM

22 februára 2019

Hoci sa extra panenský olivový olej najlepšie hodí k šalátom všetkých ročných období, veľmi často ho nevyužívame naplno. Existuje len málo potravín, ktoré sú také špeciálne a všestranné ako extra panenský olivový olej. Dodáva totiž špeciálnu príchuť akémukoľvek jedlu. Nasledujúcich osem tipov vám pomôže naplno využiť extra panenský olivový olej a začleniť ho do mnohých jedál.

Raňajky: Čo tak vystriedať klasický toast s maslom a džemom za chlieb pokvapkaný extra panenským olivovým olejom? Zdravé a úplné raňajky bez nasýtených mastných kyselín z masla. Ešte lepšie bude, ak ich doplníte kúskom ovocia alebo čerstvou ovocnou šťavou.

Šaláty: Zabudnite na klasické šaláty z klíčkov alebo ľadového šalátu! Extra panenský olivový olej je najlepším spoločníkom cestovinových šalátov, kuskusu, quinoy, cíceru, šošovice, hrachu, fazule alebo bôbu. To je len niekoľko príkladov z obrovského množstva základových potravín do šalátov.

Marinády: Môžete marinovať akékoľvek mäso alebo ryby s marinádou z extra panenského olivového oleja, octu, cesnaku a korenia. Jedinečná kombinácia, ktorá dodá jedlu nezameniteľnú chuť.

Konzervy: Čo poviete na domáce konzervy, v ktorých budete môcť zachovať chuť a vlastnosti extra panenského olivového oleja a potravín, ktoré máte najradšej? Syry, sardely, tuniak, chobotnice a dokonca aj niektoré druhy mäsa ako je bravčová panenka. Navyše majú veľkú výhodu, pretože ich môžete pripraviť, keď budete mať čas a následne vydržia týždne v špajze. Môžete po nich siahnuť kedykoľvek a postarajú sa o improvizovanú večeru.

Dochucovanie: Pred varením pokvapkajte mäso extra panenským olivovým olejom. Mäso bude mať intenzívnejšiu chuť a jemnejšiu textúru.

Predjedlo: Vyskúšajte naliať do misky trochu ochuteného extra panenského olivového oleja podľa gusta a podávajte s kvalitným chlebom. Nachystajte originálne a veľmi elegantné tapas pre hostí.

Carpaccio: 21. storočie je nepochybne poznačený návratom k surovým potravinám, o čom svedčí veľký záujem o sushi, sashimi, carpaccio, tataráky a tataki. Carpaccio akéhokoľvek druhu dochutíte najlepšie troškou extra panenského olivového oleja.

Polievky a omáčky: Teplé alebo studené budú oveľa chutnejšie, ak ich pred podávaním pokvapkáte extra panenským olivovým olejom.

 

 

Related posts

Blog
Tri spôsoby ako využiť tekvicu v jednoduchých receptoch

TRI SPÔSOBY AKO VYUŽIŤ TEKVICU V JEDNODUCHÝCH RECEPTOCH

Blog
Recepty bez lepku, bezgluténové recepty, celiakia recepty

5 RECEPTOV BEZ LEPKU!

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later