Blog

OLIVOVÝ OLEJ – NAJLEPŠÍ SPOJENEC KAŽDEJ ŽENY

22 februára 2019

Čoraz viac žien po celom svete sa snaží starať o zdravie a zároveň si dopriať chutné jedlo. Viesť zdravý životný štýl našťastie nesúvisí s konzumáciou všedných, nudných a opakujúcich sa jedál. Práve naopak, je to nekonečný vesmír, do ktorého spadajú všetky druhy zeleniny, ovocia, strukovín a obilnín z oblasti Stredozemného mora. Patria sem aj lahodné čerstvé mäsá a ryby a samozrejme aj extra panenský olivový olej, ktorý dodá rozdielnu lahodnú príchuť akémukoľvek jedlu. A nielen to, poskytuje pritom množstvo zdravotných výhod, chráni a stará sa o vás zvnútra aj zvonka.

Zoznam výhod, ktoré extra panenský olivový olej poskytuje ženám aj mužom je nekonečný. Je najlepším spojencom pre zdravie v srdcovocievnej oblasti, znižuje hladinu “zlého” cholesterolu, obsahuje vysoké percento esenciálnych mastných kyselín. Nehovoriac o tom, že zlepšuje trávenie a vysoký obsah antioxidantov z neho robí najlepší produkt proti starnutiu.

Práve z týchto dôvodov by ste ho mali začleniť do každodenného jedálnička a to hneď rôznymi spôsobmi: na vyprážanie alebo pečenie, na prípravu dressingov, sendvičov, šalátov a dokonca aj na smoothie (stačí pridať kvapku extra panenského olivového oleja do čerstvo pripravenej šťavy). Na základe španielskych štúdií o vplyve extra panenského olivového oleja a vznik rakoviny prsníka odporúčaná denná dávka je približne 50 gramov. Táto dávka je ideálna na zníženie rizika výskytu rakoviny prsníka o 68%. V závere výskumníci z Predimedu zistili, že niektoré polyfenoly v extra panenskom olivovom oleji môžu zastaviť rast nádorových buniek.

Ale to nie je jediný prínos, ktorý extra panenský olivový olej poskytuje pri pravidelnej konzumácii. Je taktiež spojencom v boji proti osteoporóze. Je vedecky dokázané, že prispieva k vstrebávaniu vápnika a mineralizácii (hoci si možno myslíte, že len mliečne výrobky dokážu chrániť naše kosti). Podľa mnohých štúdií nie je prekvapujúce, že miera osteoporózy v juhoeurópskych krajinách (kde vládne stredomorská diéta) je výrazne nižšia ako v ostatných krajinách kontinentu.

V podstate stojíte pred zdrojom večnej mladosti. Extra panenský olivový olej je nielen zdravý, výživný a chutný, ale je to jedna z ingrediencií, ktorá najlepšie charakterizuje stredomorskú kultúru. Ukazovateľom krajín tejto zemepisnej oblasti je aj väčšia dĺžka života na svete. Niečo na tom predsa len bude.

 

 

Related posts

Blog
Tri spôsoby ako využiť tekvicu v jednoduchých receptoch

TRI SPÔSOBY AKO VYUŽIŤ TEKVICU V JEDNODUCHÝCH RECEPTOCH

Blog
Recepty bez lepku, bezgluténové recepty, celiakia recepty

5 RECEPTOV BEZ LEPKU!

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later