Blog

OPERÁCIA BIKINY V 10 KROKOCH (A BEZ STRESU)

10 apríla 2019

Začína sa otepľovať a my už myslíme na chudnutie. Z každej strany počúvame výhody detoxikačnej, nízko sacharidovej alebo alkalickej diéty (zameriava sa na konzumáciu alkalických potravín). Existuje aj diéta na báze artičok, diéta s cibuľovou polievkou alebo paleo diéta. Zabudnite na prísne diéty a začnite s 10 novými celoživotnými návykmi:

  1. Povedzte „áno“ jablčnému octu

Niektorí ľudia každý deň konzumujú nalačno pohárik jablčného octu pre jeho tráviace, diuretické, detoxikačné a spaľovacie vlastnosti. Iní si dávajú čajovú lyžičku pred každým jedlom. Môžete ho použiť aj na prípravu mnohých jedál, napríklad na chutné a osviežujúce dressingy, ktoré sú ideálne pre letné šaláty.

  1. Skorá večera

Klasika je klasika. Narážame tým na populárne príslovie, ktoré hovorí raňajkuj ako kráľ, obeduj ako pán a večeraj ako žobrák. Ideálne je, ak večeru stihnete do 19:00. Znížiť príjem kalórií na konci dňa a posunúť večeru o pár hodín je jedným z najlepších spôsobov, ako schudnúť bez toho, aby ste si vôbec všimli.

  1. Päť jedál denne

Je základným pravidlom, vďaka ktorému budete oveľa menej hladní pred každým jedlom. Budete jesť menej a pocítite menšiu úzkosť. Kúsok ovocia ráno alebo dopoludnia, čerstvý syr alebo akákoľvek iná zdravá desiata sú najvhodnejšou voľbou na zahnanie hladu počas dňa.

  1. Každodenné cvičenie

Choďte po schodoch alebo pešo z práce. Ide o malé kroky, ktoré však môžu mať výrazný vplyv pri chudnutí. Najlepšie bude, ak ich spojíte s kardiovaskulárnym cvičením, intenzívnym behom, plávaním alebo akýmkoľvek športom.

  1. Zbohom alkoholu

Možno si poviete, že nezaškodí jedno poobedňajšie pivo, pohárik vína k večeri alebo koktail cez víkend. Pravda je, že tým prijímate zbytočne veľa nepotrebných kalórií, ktoré musíte odstrániť čo najrýchlejšie.

  1. Áno čajom

Zadržiavanie tekutín je jedným z veľkých nepriateľov operácie bikiny. Jedným zo spôsobov ako proti tomu bojovať, je piť dostatok čajov. Môžu byť rôznych druhov, či už čaje ako matcha, ochutené alebo zažívacie a energetické. Pomôžu vám eliminovať tekutiny a cítiť sa ľahšie a spokojnejšie.

  1. Doprajte si vlákninu

Častý pocit nadúvania je znakom toho, že črevá nepracujú správne. Zahrňte vlákninu do stravy. Nájdete ju v ovocí a zelenine, ale aj v celozrnných výrobkoch. Nastal čas, aby ste siahli aj po celozrnnom pečive, ktoré by sa malo stať základom vášho každodenného života.

  1. Objavujte znova šaláty

Svet šalátov je nekonečný. Strukoviny, quinoa alebo potraviny ako kel, cestoviny, avokádo, ľahké syry, zelenina, semienka, orechy, sezónne ovocie a iné sú ideálne do šalátov. Stačí dochutiť extra panenským olivovým olejom a krémom na báze balzamového octu a máte postarané o dokonalý šalát.

  1. Ak zmrzlina, jedine ovocná

Najideálnejšia je domáca, ktorá bude obsahovať iba mlieko a ovocie podľa chuti. Ak nie je domáca a nemôžete žiť bez svojej dávky zmrzliny, siahnite po ovocnej. Sú oveľa menej kalorické ako krémové zmrzliny, akou je čokoládová alebo vanilková. Ak sa rozhodnete zobrať celý téglik zmrzliny, snažte sa vyhnúť príchuti cookies.

  1. Tajomstvo spočíva v rovnováhe

Je jasné, že niektoré dni budete mať chuť na obrovské porcie jedla sprevádzané rôznymi prílohami a chutnými dezertami. Ideálne je udržať rovnováhu tak, že si dáte ľahkú večeru v ten istý deň a v nasledujúcich dňoch znížite príjem kalórií a budete konzumovať najmä ovocie a zeleninu. A nezabudnite na cvičenie!

 

Related posts

Blog
Tri spôsoby ako využiť tekvicu v jednoduchých receptoch

TRI SPÔSOBY AKO VYUŽIŤ TEKVICU V JEDNODUCHÝCH RECEPTOCH

Blog
Recepty bez lepku, bezgluténové recepty, celiakia recepty

5 RECEPTOV BEZ LEPKU!

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later