Blog

ZÁKLADNÉ INGREDIENCIE DO ŠALÁTOV

9 júla 2019

Zbohom nudným a klasickým šalátom, ktorých už máte po krk. Prichádzajú na rad chutné a pestrofarebné šaláty, obsahujúce špeciálnu ingredienciu, ktorá všetkým tak veľmi chutí. Ide o aromatické olivové oleje, ktoré šalátom dodávajú neodolateľnú chuť. Máte na výber hneď niekoľko druhov: s príchuťou čerstvého rozmarínu, citrónovej kôry alebo čerstvej bazalky. Stačí pridať do šalátov, ktoré môžete vytvoriť z nasledujúcich ingrediencií:

Paradajky

Dodávajú telu draslík, horčík a vitamíny B1, B2, B5 a C. Navyše obsahujú veľmi málo kalórií (18 kcal na 100 g paradajok). Základná surovina pre šaláty!

Mrkva

Je výbornou surovinou pre jej bohatý obsah vitamínovminerálov. Ide o zeleninu, ktorá obsahuje takmer najväčšie množstvo sacharidov, čiže vám dodá dostatok energie.

Vajcia

Je bohatým zdrojom bielkovín, vitamínovfosforu. Taktiež ide o surovinu s nízkou kalorickou hodnotou. Ideálne na udržanie váhy.

Tuniak

Obsahuje vitamíny, fosforhorčík. Je bohatý aj na omega-3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú znížiť hladinu cholesterolu v krvi.

Olivy

Sú zdrojom vitamínov A a E, sodíka, vápnikaželeza. Zelené, čierne, celé alebo nakrájané na kúsky, vyberte podľa gusta a vychutnajte!

Orechy

Dodajte šalátu šmrnc pridaním za hrsti rôznych druhov orechov.  

Related posts

Blog
TIPY PRE ZDRAVÉ SRDCE

TIPY PRE ZDRAVÉ SRDCE

Blog

AKO ZAČAŤ VÁŠ DEŇ SPRÁVNE?

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later