Blog

ZÁKLADNÉ INGREDIENCIE DO ŠALÁTOV

9 júla 2019

Zbohom nudným a klasickým šalátom, ktorých už máte po krk. Prichádzajú na rad chutné a pestrofarebné šaláty, obsahujúce špeciálnu ingredienciu, ktorá všetkým tak veľmi chutí. Ide o aromatické olivové oleje, ktoré šalátom dodávajú neodolateľnú chuť. Máte na výber hneď niekoľko druhov: s príchuťou čerstvého rozmarínu, citrónovej kôry alebo čerstvej bazalky. Stačí pridať do šalátov, ktoré môžete vytvoriť z nasledujúcich ingrediencií:

Paradajky

Dodávajú telu draslík, horčík a vitamíny B1, B2, B5 a C. Navyše obsahujú veľmi málo kalórií (18 kcal na 100 g paradajok). Základná surovina pre šaláty!

Mrkva

Je výbornou surovinou pre jej bohatý obsah vitamínovminerálov. Ide o zeleninu, ktorá obsahuje takmer najväčšie množstvo sacharidov, čiže vám dodá dostatok energie.

Vajcia

Je bohatým zdrojom bielkovín, vitamínovfosforu. Taktiež ide o surovinu s nízkou kalorickou hodnotou. Ideálne na udržanie váhy.

Tuniak

Obsahuje vitamíny, fosforhorčík. Je bohatý aj na omega-3 mastné kyseliny, ktoré pomáhajú znížiť hladinu cholesterolu v krvi.

Olivy

Sú zdrojom vitamínov A a E, sodíka, vápnikaželeza. Zelené, čierne, celé alebo nakrájané na kúsky, vyberte podľa gusta a vychutnajte!

Orechy

Dodajte šalátu šmrnc pridaním za hrsti rôznych druhov orechov.  

Related posts

Blog
Tri spôsoby ako využiť tekvicu v jednoduchých receptoch

TRI SPÔSOBY AKO VYUŽIŤ TEKVICU V JEDNODUCHÝCH RECEPTOCH

Blog
Recepty bez lepku, bezgluténové recepty, celiakia recepty

5 RECEPTOV BEZ LEPKU!

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later