Blog

10 TIPOV, AKO PRIPRAVIŤ ŠPANIELSKY „PAN CON TOMATE“

19 septembra 2019

Ide o jednoduché jedlo, ktoré je typické pre Katalánsko (pa amb tomàquet). Je však známe v celom Španielsku. Je najvhodnejšou voľbou pre studenú a neformálnu večeru, ako pochúťka pre hostí, improvizovanú desiatu alebo zdravé raňajky. Jeho príprava sa môže zdať jednoduchá, predsa len ide o kombináciu chleba a paradajok. Existuje veľa trikov, ako „pan con tomate“ pripraviť dokonale.

Ako postupovať pri príprave?

– Ak chcete pripraviť tradičný „pan con tomate“ (chlieb s paradajkou), siahnite po kvalitnom chlebe, najlepšie pšeničnom. Najvhodnejší je biely chlieb s neutrálnou chuťou. Menej vhodné sú chleby z iných obilnín, ktoré majú sladkastú chuť, ako napríklad špalda. Bagety (tenké pečivá s chrumkavou kôrkou) sú tiež skvelé.

– Paradajky by mali byť dozreté, červené a mäkké, tak môžete využiť celú dužinu. Paradajku rozrežte na polovicu a potrite ňou chlieb. Chlieb môžete predtým opiecť.

– Uistite sa, že olivový olej je extra panenský. Musíte použiť silný a veľmi kvalitný olej, keďže táto ingrediencia dodá pečivu silnú chuť. Hlavne sa nebojte pridať dostatočne veľa oleja, inak výsledok nebude ideálny.

– Pridajte štipku soli a hotovo! Niektorí pridávajú cesnak, aj keď to už nepatrí ku klasickej receptúre. Avšak v gastronómii je experimentovanie povolené.

S akými ďalšími ingredienciami môžete kombinovať „pan con tomate“?   

– S údeninami. Rôzne klobásy, šunky, prípadne šalát. Budete mať postarané o rýchlu večeru, po ktorej si budete olizovať všetky prsty!

– So syrom. Na kocky nakrájaný syr, dobré biele víno, hudba a celý večer pred sebou. Vychutnávajte!

– S mäsom. V Katalánsku je chlieb s paradajkami nevyhnutnou súčasťou grilovačky. Grilované mäso podávané s grilovanou zeleninou a zemiakmi sú ideálnym partnerom k chlebu s paradajkami. Budú sa oň priam trhať.

– V sendviči. Sendvič s paradajkami je vždy lepší ako sendvič bez paradajok. Keď si na to zvyknete, paradajky vám doma nebudú môcť chýbať.

– S avokádom. Lepšie raňajky ako chlieb s paradajkami a avokádom, čerstvým syrom a sezamovými semiačkami si nevieme ani predstaviť. Takéto raňajky vám dodajú veľké množstvo živín, zdravé tuky z avokáda a extra panenského olivového oleja. Niektorí ľudia raňajkujú iba chlieb s paradajkami, iní zas s kávou alebo šťavou a niektorí pridajú plátok šunky. V každom prípade je to najlepší spôsob, ako začať deň.

 

Related posts

Blog
Tri spôsoby ako využiť tekvicu v jednoduchých receptoch

TRI SPÔSOBY AKO VYUŽIŤ TEKVICU V JEDNODUCHÝCH RECEPTOCH

Blog
Recepty bez lepku, bezgluténové recepty, celiakia recepty

5 RECEPTOV BEZ LEPKU!

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later