Blog

ČO JESŤ PRED CVIČENÍM?

22 októbra 2019

Odpoveď v tomto prípade nie je jednoznačná, závisí totiž od druhu cvičenia. Pamätajte, že by ste nemali prijímať príliš veľké množstvo jedla tesne pred intenzívnou pohybovou aktivitou. Na druhej strane je potrebné prijať také množstvo, ktoré svalom dodá dostatočnú dávku živín. Prečítajte si, ako sa stravovať pred vykonávaním rôznych druhov športu.

Beh: či už vonku alebo na bežiacom páse, prípadne ak zameníte za bicykel alebo iné vysoko-intenzívne cvičenie, pre všetky platí to isté. Mali by ste pred začatím skonzumovať sacharidy s pomalým vstrebávaním. Tým zaručíte, že budú svaly dobre vyživené a vyhnete sa prudkému zvyšovaniu a znižovaniu cukru v krvi. Odporúčame potraviny ako celozrnné cereálie, cestoviny alebo celozrnnú ryžu, či obyčajný kúsok chleba pokvapkaný extra panenským olivovým olejom.

Plávanie: rastlinné tuky obsiahnuté v orechoch pomôžu udržať optimálnu telesnú teplotu počas plávania. Nezabudnite po cvičení prijať bielkoviny.

Posilňovanie: svalom sa najviac zíde poriadna dávka bielkovín. Najvhodnejšie sú živočíšne (biele mäso, vajcia alebo ryby), pretože sa najlepšie vstrebávajú a pomáhajú telu nabrať svalovú hmotu.

Joga alebo pilates: ak sa chystáte na jednoduchšie cvičenia, postačí dodať telu iba trochu sacharidov. Dajte si napríklad jogurt s orechmi alebo ovocie. Ak nepociťujete pred cvičením hlad a viete, že vaša energetická spotreba nebude príliš veľká, tak môžete jedlo vynechať.

Related posts

Blog
Tri spôsoby ako využiť tekvicu v jednoduchých receptoch

TRI SPÔSOBY AKO VYUŽIŤ TEKVICU V JEDNODUCHÝCH RECEPTOCH

Blog
Recepty bez lepku, bezgluténové recepty, celiakia recepty

5 RECEPTOV BEZ LEPKU!

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later