Blog

AKÝ JE ROZDIEL MEDZI EXTRA PANENSKÝM OLIVOVÝM OLEJOM A INÝMI RASTLINNÝMI OLEJMI?

18 mája 2020

Extra panenský olivový olej je bezpochyby najzdravší olej na trhu. Je vedecky dokázané

Extra panenský olivový olej je bezpochyby najzdravší olej na trhu. Je vedecky dokázané, že má veľmi dobré výživové vlastnosti, vďaka čomu sa stal pilierom stredomorskej stravy. Navyše ho UNESCO zaradilo medzi nehmotné dedičstvo ľudstva.

Zo všetkých olivových olejov na trhu je extra panenský olivový olej najčistejší, keďže sa vyrába z najlepších olív v najlepšom štádiu zrenia. Na rozdiel od iných rastlinných olejov obsahuje mono-nenasýtené a poly-nenasýtené tuky, ktorých kardioprotektívne účinky sú všeobecne uznávané medzinárodnou vedeckou komunitou. Jeho výhody overovala aj Harvardská univerzita v rámci štúdie „Olive Oil Consumption and Cardiovascular Risk in U.S. Adults“ (Konzumácia olivového oleja a kardiovaskulárne riziko u dospelých v USA), ktorá bola uverejnená v časopise Journal of American College of Cardiology. V nej dospeli k záveru, že denná konzumácia viac ako 7 gramov olivového oleja znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb o 14%.

Ďalšie výskumy zas spájajú konzumáciu extra panenského olivového oleja so zvyšovaním predpokladanej dĺžky života. Pomáha aj znížiť riziko, že dostanete Alzheimerovú chorobu a cukrovku typu 2 a je ideálny aj ako prevencia pred určitými druhmi rakoviny ako rakovina prsníka.

Related posts

Blog
Tri spôsoby ako využiť tekvicu v jednoduchých receptoch

TRI SPÔSOBY AKO VYUŽIŤ TEKVICU V JEDNODUCHÝCH RECEPTOCH

Blog
Recepty bez lepku, bezgluténové recepty, celiakia recepty

5 RECEPTOV BEZ LEPKU!

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later