Blog

VLASTNOSTI BALZAMOVÉHO OCTU, O KTORÝCH STE MOŽNO NEVEDELI

19 augusta 2020

Vlastnosti balzamového octu

Balzamový ocot je veľmi univerzálna surovina. Je skvelým spojencom v boji proti cukrovke, vysokému krvnému tlaku a cholesterolu a je výborný na chudnutie. Viete však aj o jeho liečivých vlastnostiach?

V minulosti sa napríklad balzamový ocot používal pri problémoch s kosťami a na boj proti reumatizmu tak, že sa priamo namazal na bolestivú oblasť. V súčasnosti sa o ňom hovorí, že je:

Bohatý na živiny. Zachováva totiž veľa výživných látok z hrozna. Je bohatý na minerály, obsahuje vápnik, železo, horčík, fosfor, draslík a mangán.

Balzamom zdravia a mladosti. Balzamový ocot obsahuje polyfenoly (známe pre svoje protinádorové vlastnosti) a taktiež je vhodný na reguláciu hladiny cukru v krvi. Má priaznivé účinky na srdce a obehový systém vďaka nízkemu obsahu sodíka a nasýtených tukov a navyše neobsahuje cholesterol. Je cenný aj pre bohatý obsah antioxidantov, predovšetkým tých, ktoré bojujú proti pôsobeniu voľných radikálov.

Ideálnym tráviacim a diuretickým prostriedkom. Obsahuje draslík, ktorý má pre telo dobrý močopudný účinok. Okrem toho sa vďaka obsiahnutým enzýmom považuje za výbornú tráviacu zložku.

Vhodný pri chudnutí. Ak vezmete do úvahy spomínané tri vlastnosti (diuretické, tráviace a antioxidačné) vyplýva z nich, že pomáha telu spaľovať tuk.

Prírodný dezinfekčný prostriedok a balzam krásy. Bojuje proti toxickým plesniam, baktériám a iným mikróbom. Pomáha obnoviť prirodzené hladiny „ph“ alebo kyslosti v ľudskom tele. Už odjakživa sa používa na boj proti akné, na sedacie kúpele a ako vlasový produkt.

S toľkými výbornými vlastnosťami sa stane balzamový ocot súčasťou vášho života!

 

Related posts

Blog
Tri spôsoby ako využiť tekvicu v jednoduchých receptoch

TRI SPÔSOBY AKO VYUŽIŤ TEKVICU V JEDNODUCHÝCH RECEPTOCH

Blog
Recepty bez lepku, bezgluténové recepty, celiakia recepty

5 RECEPTOV BEZ LEPKU!

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later