Blog

DETOX REVOLÚCIA S JABLČNÝM OCTOM

11 novembra 2020

Pomáha jabĺčny ocot na detox?

Keď objavíte všetky benefity jablčného octu, nebudete ho chcieť pustiť z rúk. Ide o prírodný produkt, prospešný pre trávenie a odvodňovanie. Pár kvapiek denne dá organizmus do pohybu, prečistí ho, zrýchli metabolizmus, dodá pocit nasýtenia a zlepší trávenie. V nasledujúcich siedmych bodoch sme zhrnuli, v čom spočíva boom octového detoxu:

  1. Ako konzumovať jablčný ocot? Zmiešajte pár kvapiek octu s vodou a vypite každé ráno nalačno. Môžete si rozdeliť dávku na tri razy denne, stačí pridať pár lyžičiek octu do 400 ml vody a piť pred hlavnými jedlami počas dňa.
  2. Čo spozorujete? Blahodarne účinky octu si všimnete už po niekoľkých dňoch. Avšak majte na pamäti, že tento detox ide ruka v ruke so zdravým a vyváženým stravovaním a cvičením. Jablčný ocot napraví metabolický proces, čím budete spaľovať viac tukov a posilní pocit nasýtenia. Stane sa vaším talizmanom pre stratu nadbytočných kíl.
  3. Aké výhody má pre trávenie? Jeho konzumácia pred jedlami pomáha predísť zažívacím ťažkostiam, zlepšuje činnosť tráviacej sústavy a zmierňuje hnačku.
  4. Je pravda, že pomáha schudnúť? Túto skutočnosť potvrdili v roku 2009 na základe štúdie v Japonsku, kde spozorovali pokles hmotnosti o 1,5 -2 kg u ľudí, ktorí po dobu 12 týždňov denne konzumovali jablčný ocot. Viacero odborníkov na výživu ubezpečuje, že kyselina octová bráni absorpcii sacharidov, čím pomáha udržiavať líniu.
  5. Dá sa konzumovať čistý jablčný ocot? Ani náhodou. Ocot je príliš kyslý pre tráviacu sústavu a môže poškodiť aj zubnú sklovinu. Konzumujte ho zásadne vždy zriedený s vodou alebo vylúhovaný s trochou medu.
  6. Pomáha predísť ochoreniam? Štúdia univerzity v Arizone poukazujú na zdravé účinky kyseliny octovej, ktorá pomáha znížiť množstvo inzulínu potrebného na spracovanie škrobových sacharidov. Pomáha tak predísť zvýšeniu hladiny cukru v krvi po konzumácii jedál obsahujúce škrob. Napriek tomu by diabetici nemali nahrádzať lieky jablčným octom, je vhodný len ako doplnok k predpísanej liečbe.
  7. Pôsobí aj na zovňajšok? Nielenže znižuje hladinu cholesterolu, zlepšuje aj vzhľad pokožky a vlasov. Dokonca aj niektoré celebrity ako Miranda Kerr alebo herečka Jennifer Aniston každodenne konzumujú jablčný ocot, aby si udržali svoju krásu.

Related posts

Blog
Tri spôsoby ako využiť tekvicu v jednoduchých receptoch

TRI SPÔSOBY AKO VYUŽIŤ TEKVICU V JEDNODUCHÝCH RECEPTOCH

Blog
Recepty bez lepku, bezgluténové recepty, celiakia recepty

5 RECEPTOV BEZ LEPKU!

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later