Blog

3 TIPY NA JEDLÁ Z CESTOVÍN

14 decembra 2020

JÍDLA Z TĚSTOVIN RECEPTY

Niet nad skvelý pokrm z cestovín, u ktorého si môžete vychutnať energiu získanú zo sacharidov a tú najzdravšiu a chuťovo najbohatšiu prílohu. Nejaké originálne nápady? Poznačte si!

Vegánske cestoviny

Tu môžete využiť akúkoľvek zeleninu z vašej chladničky (cuketu, mrkvu, pór, baklažán, tekvicu…). Orestujte ju na panvici na troške olivového oleja a premiešajte s cestovinami. Chcete recept obohatiť o trochu bielkovín a zároveň mať za 10 minút hotovo? Nebojte sa pridať kocky tofu. Aby bola zelenina dokonalá, uistite sa vždy, že je tepelne upravená al dente. Varte ju po častiach, aby nedošlo k jej prevareniu.

Cestovinový šalát

Údený losos, syr feta, olivy a trocha nasekaných mandlí. A máte výborné jedlo, ktoré stačí dať do krabičky a vziať si so sebou do práce.

Pesto “sui generis”

Hoci sa tradičné pesto vyrába z bazalky, je čas na inováciu. Môžete ho vyrobiť napríklad so špenátom a kešu orechmi: získate skvelé jedlo, ktoré zachutí aj tým najmenším. Tieto prísady rozdrvte spolu s olivovým olejom, kvapkou citrónovej šťavy a trochou soli. Nakoniec pridajte štipku parmezánu a behom chvíľky máte skvelú pochúťku.

Related posts

Blog
Tri spôsoby ako využiť tekvicu v jednoduchých receptoch

TRI SPÔSOBY AKO VYUŽIŤ TEKVICU V JEDNODUCHÝCH RECEPTOCH

Blog
Recepty bez lepku, bezgluténové recepty, celiakia recepty

5 RECEPTOV BEZ LEPKU!

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later