Blog

ČO VIETE O KALÓRIÁCH?

14 decembra 2020

Extra Panenský Olivový Olej

Niet pochýb o tom, že extra panenský olivový olej obsahuje veľa kalórií: zhruba 900 na 100 g. Nie sú to ale kalórie, ktorým by ste sa mali vyhýbať.

Odborníci na výživu kladú väčší dôraz na nutričnú hodnotu každej potraviny než na jej kalorický príjem. Existuje mnoho faktorov, ktoré ukazujú, či nám produkt vyhovuje, viac ako obyčajné kalórie – samozrejme aj s tými je potrebné zaobchádzať s mierou.

Je pravda, že nenasýtené mastné kyseliny obsiahnuté v oleji sú vysoko kalorické, ale sú tiež veľmi sýte, takže sme vďaka nim spokojnejší. Navyše sú to tuky, ktoré by mali v strave prevládať. Nie je možné znížiť kalorickú hodnotu olivového oleja, ale môžeme ho konzumovať múdro, aby sme využívali jeho benefity bez priberania na váhe.

Snažte sa vyhýbať vyprážaným jedlám, ktoré majú tendenciu absorbovať veľké množstvo oleja a stavte radšej na dressingy s olivovým olejom. A to najdôležitejšie: nahraďte ostatné, menej zdravé a zároveň rovnako kalorické tuky olejom. Olej by mal byť vaším preferovaným tukom namiesto tých, ktoré obsahujú snacky, pečivo a ďalšie spracované a ultra spracované potraviny. A prestaňte počítať kalórie!

Related posts

Blog
Recepty bez lepku, bezgluténové recepty, celiakia recepty

5 RECEPTOV BEZ LEPKU!

Blog

AKO ZAČAŤ VÁŠ DEŇ SPRÁVNE?

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later