Blog

PREČO JE STREDOMORSKÁ DIÉTA TAK HODNOTNÁ?

14 decembra 2020

Stredomorská dieta

Stredomorská diéta ide ďaleko nad rámec jednoduchých výživových zásad. Predstavuje životný štýl založený na zdravej a vyváženej strave, ktorý si navyše kladie za cieľ obnoviť klasické recepty a produkty stredomorskej kulinárskej tradície. Čo si priať viac? Benefity stredomorskej diéty sú tak významné, že v roku 2010 bola vyhlásená za nehmotné kultúrne dedičstvo ľudstva.

Jedným zo základných produktov stredomorskej diéty je olivový olej, ktorý má nespočetné množstvo predností. Jedná sa o potravinu bohatú na vitamín E, betakarotén a mononenasýtené mastné kyseliny, ktoré pomáhajú pred kardiovaskulárnymi chorobami. Európska štúdia PREDIMED potvrdzuje, že stredomorská diéta doplnená o orechy a extra panenský olivový olej znižuje riziko vzniku závažných kardiovaskulárnych ochorení ako cievna mozgová príhoda, infarkt myokardu alebo úmrtnosť na kardiovaskulárne ochorenia, a to až o 30%.

Táto diéta je autentickým pokladom, ktorý v priebehu storočí obstál v rôznych gastronomických postupoch a ktorá dodáva jedlám jedinečnú chuť a vôňu. Nie je nič lepšie ako kvapka extra panenského olivového oleja, či už na varenie alebo za studena. Ak ho použijete pri príprave svojich receptov, získate benefity všetkých jeho kvalít a vychutnáte si jeho lahodnú chuť.

Related posts

Blog
Tri spôsoby ako využiť tekvicu v jednoduchých receptoch

Tri spôsoby ako využiť tekvicu v jednoduchých receptoch

Blog
Recepty bez lepku, bezgluténové recepty, celiakia recepty

5 RECEPTOV BEZ LEPKU!

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later