Blog

AKO VYUŽIŤ BALZAMOVÝ OCOT Z MODENY

3 februára 2021

Balzamovy ocot Balsamico di Modena

Vzhľadom na to, že tento blog môžete čítať odkiaľkoľvek na svete, je pravdepodobné, že nie ste z talianskej Modeny a možno nebudete vedieť veľa o jej hviezdnom produkte: balzamovom octe. Nerobte si starosti: sme tu, aby sme vám povedali, ako čo najlepšie využiť tento ocot sudového veku vyrobený kvasením hustého sirupu vytvoreného po uvarení hroznového muštu.

Najlepším spôsobom, ako začať, je jednoducho pokvapkať zeleninu, mäso (s hovädzím a kačacím mäsom robí zázraky) alebo rôzny miešaný šalát. Pamätajte na správne poradie v šalátoch – najskôr soľ, potom ocot a nakoniec olivový olej – inak nedosiahnete rovnaký výsledok. Pridajte ho do horúcich pokrmov na samom konci, aby ste pri varení nestratili nič zo svojich nádherných aróm.

Ale nezostávajte len pri tom! Vyskúšajte prípravu vinaigretty z jedného dielu olivového oleja, jedného dielu balzamového octu a jedného dielu dijonskej horčice: je vynikajúci k údeným rybám, ako je pstruh alebo losos. Ak máte chuť na sladké, pokojne pridajte aj med.

Related posts

Blog
Tri spôsoby ako využiť tekvicu v jednoduchých receptoch

Tri spôsoby ako využiť tekvicu v jednoduchých receptoch

Blog
Recepty bez lepku, bezgluténové recepty, celiakia recepty

5 RECEPTOV BEZ LEPKU!

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later