Blog

EXTRA PANENSKÝ OLIVOVÝ OLEJ PROTI CUKROVKE

1 marca 2022

olivový olej a cukrovka

Je lepšie uvažovať nad prevenciou ako liečbou. Podľa najnovších správ Svetovej zdravotníckej organizácie približne 50 % tých, ktorí trpia cukrovou, o tomto ochorení nevedia. Ako zabrániť tomuto ochoreniu? Opustenie nezdravých návykov, ako je sedavý spôsob života, zlá strava a nadbytok kalórií. Do každodenného života môžeme zaradiť napríklad poriadnu dávku extra panenského olivového oleja. Dáme vám na to niekoľko dôvodov:

1-Extra panenský olivový olej je zdraviu prospešný.

Obsahuje mononenasýtené tuky, čo znamená, že znižuje cholesterol a krvný tlak. Potvrdzuje to štúdia Predimed (Prevention with the Mediterranean Diet), ktorá dospela k záveru, že ľudia, ktorí pravidelne konzumujú olivový olej, majú nižšie riziko, že budú trpieť cukrovkou, ako tí, ktorí držia nízkotučnú diétu. Treba tiež poznamenať, že olivový olej podporuje zníženie triglyceridov, ktoré u diabetikov nadobúdajú schopnosť poškodzovať cievy a podporujú rozvoj artériosklerózy.

2-Znižuje riziko obezity.

Dodržiavanie vyváženej stredomorskej stravy so silným zastúpením zeleniny, ovocia, obilnín, strukovín a extra panenského olivového oleja je najlepší spôsob, ako si udržať ideálnu váhu počas celého života. Nezabúdajme, že obezita znásobuje riziko cukrovky.

3-Udržiava krvný tlak pod kontrolou.

Ďalším rizikovým faktorom cukrovky je hypertenzia, často spôsobená genetickými faktormi a nadmernou konzumáciou nasýtených tukov.

4-Znižuje výskyt gestačného diabetu.

Zverejnil to vedecký časopis Plos One, ktorý potvrdil výsledky štúdie San Carlos pre prevenciu gestačného diabetu. Táto štúdia prichádza k záveru, že konzumácia extra panenského olivového oleja nielen znižuje tehotenskú cukrovku až o 30 %, ale zlepšuje aj zdravie novorodencov.

5-Znižuje hladinu glukózy v krvi.

A to sa deje nalačno aj po požití poriadneho množstva glukózy, ktorej hladina klesá až o 12%, ak je sprevádzaná aj konzumáciou extra panenského olivového oleja. Odhalili to rôzne štúdie uskutočnené Americkou asociáciou diabetikov.

Related posts

Blog
Nejlepší glazovaná zelenina

Najlepšia glazovaná zelenina

Blog
Jak dochutit rajčata?

Ako dochutiť paradajky?

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later