Blog

PREČO JE STREDOMORSKÁ STRAVA TAKÁ CENENÁ?

1 marca 2022

PREČO JE STREDOMORSKÁ STRAVA TAKÁ CENENÁ?

Stredomorská strava ďaleko presahuje jednoduché výživové odporúčania. Predstavuje životný štýl založený na zdravej a vyváženej strave, ktorý si navyše kladie za cieľ obnoviť tradičné receptúry a produkty dlhoročnej kulinárskej tradície. Čo viac si priať? Výhody stredomorskej stravy sú cenené na toľko, že v roku 2010 bola vyhlásená za nehmotné kultúrne dedičstvo organizácie UNESCO.

Jedným zo základných produktov stredomorskej stravy je extra panenský olivový olej. Je to potravina bohatá na vitamín E, beta karotén a mononenasýtené mastné kyseliny, ktoré sú vážené v téme prevencie kardiovaskulárnych ochorení. Známa štúdia PREDIMED totiž potvrdzuje, že stredomorská strava doplnená o orechy a extra panenský olivový olej až o 30 % znižuje možnosť vzniku závažných kardiovaskulárnych ochorení, akými sú mŕtvica alebo infarkt myokardu.

Tento olej je pokladom, ktorý pretrval stáročia v rôznych gastronomických trendoch a ktorý dodáva receptom jedinečnú chuť a vôňu. Nie je nič lepšie ako kvapka extra panenského olivového oleja na varenie ale ako dresing na šaláty. Vychutnajte si jeho lahodnú chuť.

Related posts

Blog
Nejlepší glazovaná zelenina

Najlepšia glazovaná zelenina

Blog
Jak dochutit rajčata?

Ako dochutiť paradajky?

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later