Blog

ZDRAVÉ OBEDY DO ŠKOLY ČI DO PRÁCE

30 augusta 2022

Zdravé obedy do školy či do práce

Príprava jedla na cestu nemusí byť nudná a monotónna. Investujte čas do dobrého jedla a nakoniec sa najete lepšie ako v reštaurácii s hviezdičkou Michelin.

Šalát z kari penne. Obmeňte váš klasický recept na cestovinový šalát. Pripravte si jednoduchú domácu kari majonézu. V mixéri zmiešajte soľ, korenie, extra panenský olivový olej, citrónovú šťavu a štipku kari korenia. K uvareným cestovinám pridajte na tvrdo uvarené vajíčko, reďkovky, jarnú cibuľku, čierne olivy a kukuricu.

Citrónové kuracie krídelká s orechmi. Jednoduché jedlo na prípravu a aj na počet ingredencií. Krídelká osmažte na panvici na oleji, pridajte citrónovú šťavu a povarte ešte chvíľu spolu. Pridajte orechy a hrozienka. Podávajte s pečenými zemiakmi a kompletné jedlo máte hotové.

Quinoa šalát s orechmi. Ešte ste nevyskúšali quinou? Stále dookola varíte iba kuskus, cestoviny alebo ryžu? Quinoa je pseudoobilnina, ktorá sa hodí takmer ku všetkému. Výživná, jednoduchá na prípravu a chutná. Náš tip? Pripravte si šalát s hrozienkami, píniovými orieškami, vlašskými orechmi, praženými lieskovými orieškami, cherry paradajkami, údeným lososom, sezamovými semienkami a trochou syra feta. Primiešajte quinou, dochuťte extra panenským olivovým olejom, jablčným octom a stredomorskými bylinkami.

Špenátové lasagne a čerstvý syr. Zapamätajte si: Do lasagní môžete pridať čokoľvek. Áno, naozaj čokoľvek. Môžete ich pripraviť napríklad zo zeleniny, ktorá vám ostala v chladničke. Čo tak napríklad vyskúšať lasagne s čerstvým syrom, špenátom a orechmi? Špenát predvarte na panvici. Pripravte si jednoduchú bešamelovú omáčku na báze orechového nápoja a extra panenského olivového oleja namiesto mlieka a masla. Nezabudnite pridať štipku klinčekov a muškátového orieška.

Related posts

Blog
Nejlepší glazovaná zelenina

Najlepšia glazovaná zelenina

Blog
Jak dochutit rajčata?

Ako dochutiť paradajky?

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later