Blog

ZDRAVÉ OBEDY DO ŠKOLY ČI DO PRÁCE

30 augusta 2022

Zdravé obedy do školy či do práce

Príprava jedla na cestu nemusí byť nudná a monotónna. Investujte čas do dobrého jedla a nakoniec sa najete lepšie ako v reštaurácii s hviezdičkou Michelin.

Šalát z kari penne. Obmeňte váš klasický recept na cestovinový šalát. Pripravte si jednoduchú domácu kari majonézu. V mixéri zmiešajte soľ, korenie, extra panenský olivový olej, citrónovú šťavu a štipku kari korenia. K uvareným cestovinám pridajte na tvrdo uvarené vajíčko, reďkovky, jarnú cibuľku, čierne olivy a kukuricu.

Citrónové kuracie krídelká s orechmi. Jednoduché jedlo na prípravu a aj na počet ingredencií. Krídelká osmažte na panvici na oleji, pridajte citrónovú šťavu a povarte ešte chvíľu spolu. Pridajte orechy a hrozienka. Podávajte s pečenými zemiakmi a kompletné jedlo máte hotové.

Quinoa šalát s orechmi. Ešte ste nevyskúšali quinou? Stále dookola varíte iba kuskus, cestoviny alebo ryžu? Quinoa je pseudoobilnina, ktorá sa hodí takmer ku všetkému. Výživná, jednoduchá na prípravu a chutná. Náš tip? Pripravte si šalát s hrozienkami, píniovými orieškami, vlašskými orechmi, praženými lieskovými orieškami, cherry paradajkami, údeným lososom, sezamovými semienkami a trochou syra feta. Primiešajte quinou, dochuťte extra panenským olivovým olejom, jablčným octom a stredomorskými bylinkami.

Špenátové lasagne a čerstvý syr. Zapamätajte si: Do lasagní môžete pridať čokoľvek. Áno, naozaj čokoľvek. Môžete ich pripraviť napríklad zo zeleniny, ktorá vám ostala v chladničke. Čo tak napríklad vyskúšať lasagne s čerstvým syrom, špenátom a orechmi? Špenát predvarte na panvici. Pripravte si jednoduchú bešamelovú omáčku na báze orechového nápoja a extra panenského olivového oleja namiesto mlieka a masla. Nezabudnite pridať štipku klinčekov a muškátového orieška.

Related posts

Blog
eco natura, borges, olivovníky, stromy, kríky, Španielske olivy, olivový sad

ODKIAĽ POCHÁDZAJÚ PRODUKTY RADU BORGES ECO NATURA?

Blog
ODKUD POCHÁZÍ BALZÁMOVÝ OCET Z MODENY?

ODKIAĽ POCHÁDZA BALZAMOVÝ OCOT Z MODENY?

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later