Blog

KEDY ZAČAŤ DÁVAŤ DEŤOM ORECHY?

6 decembra 2022

Recepty bez lepk

Keď máte 20 alebo 30 rokov a pozeráte sa na svoje detstvo retrospektívne s (absolútnou) istotou, že sa doň už nikdy nevrátite.

Spomeniete si na: „vypi džús, aby si mal vitamíny“ alebo „poriadne sa obleč“. A o niekoľko rokov na to, sa stanete otcom alebo matkou a vrátite sa do tej doby ale teraz sa z nevinného dieťaťa stane rodič.

Z tohto dôvodu, keď prvýkrát stojíte pred veľkými rozhodnutiami, ako napríklad „byť či nebyť: vziať cumlík“ alebo „nechať cumlík“, akýkoľvek problém súvisiaci so zdravím vášho potomka je na prvom mieste.

A okolo 24 mesiacov života vášho malého „mini-me“ sa začnete pýtať: Kedy ho môžem začať kŕmiť orieškami? Tu je rýchly sprievodca v siedmich bodoch, ako postupovať pri tejto zásadnej zmene v jedálničku vášho dieťaťa.

 1. Od dvoch rokov kedy chcete.
  To neznamená, aby ste čakali s miskou mandlí v ruke, až vaše dieťa sfúkne sviečky na torte na druhé narodeniny. Vyskúšajte to vtedy, keď to uznáte za vhodné.
 1. Malé kúsky
  Vezmite oriešok a nasekajte ho na malé kúsky.
 1. Lepšie surové
  Týmto spôsobom sa môžete uistiť, že ak spozorujete alergickú reakciu, že je to skutočne niečo spôsobené týmto orechom a nie iným prvkom, ktorý ste do tohto jedla mohli pridať.
 1. Ak je už alergia na orech…
  Ak má dieťa alergiu napríklad na lieskové orechy, neznamená to, že musí mať aj pistácie. Aby ste vylúčili možnú zámenu, pokúste sa zabezpečiť, aby bolo nové testované suché ovocie izolované.
 1. Arašidy… nie sú orech
  Nie je zlé to vedieť, pretože ide o strukovinu, ktorá je však pre mnohých ľudí aj alergénom.
 1. Žiadne orechy nespôsobujú alergie s väčšou pravdepodobnosťou ako iné.
  Nebuďme posadnutí: na kešu oriešky nie je väčšia šanca ako na iné orechy. V skutočnosti, a hoci výskum na túto tému pokračuje, nežiaduce reakcie sú spôsobené komplikovanou kombináciou genetických a environmentálnych faktorov atď.
 1. Aby sme vylúčili alergie, otestujeme trikrát.
  Pondelok: orechy na desiatu. Utorok: orechy na desiatu. Streda: orechy na desiatu. Je dieťa stále také šťastné? Gratulujem! Dieťa bez alergie na ten konkrétny orech. Metóda troch opakovaní umožňuje objasniť akékoľvek pochybnosti.
 1. Sú veľmi výživné, takže… veselo!
  Medzi vlastnosti patrí množstvo vlákniny, minerálov, dobrých tukov, vitamínov, minerálov, vápnika… Máte doma budúceho gurmána , neváhajte.

Related posts

Blog
Sviatok Valentín - recepty na Valentín

6 VEĽMI CHUTNÝCH SPÔSOBOV, AKO POVEDAŤ „ĽÚBIM ŤA“

Blog
Jak používat balzámový ocet Modena

AKO POUŽÍVAŤ BALZAMOVÝ OCOT Z MODENY

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later