Blog

Zemiaky pečené v rúre – skvelá alternatíva ku čipsom

12 februára 2021

Zemiaky pečené v rúre - alternatíva ku čipsom

Určite poznáte ten pocit, keď otvoríte balenie s čipsami a o chvíľu je už prázdne. Originálne táto slaná pochúťka pochádza z Európy ale čipsy sa preslávili najmä v Amerike. Určite sa zhodneme na tom, že chutia skvelo. Všetci však dobre vieme, že pokiaľ nie sme s ich konzumáciou opatrní, váha začne jednoducho stúpať.

Nemusíte sa však obávať! Máme pre vás tip na skvelú alternatívu s menším počtom kalórií: pečené zemiaky v rúre, ktoré môžu byť rovnako (ak nie viac) chutné ako originálne čipsy. Stačia vám kvalitné zemiaky, extra panenský olivový olej, bylinky, soľ a korenie.

Zemiaky nakrájate na hrubo alebo na tenko alebo ich jednoducho iba rozpoľte. Jemne ich polejte extra panenským olivovým olejom a dochuťte zmesou byliniek, soli a korenia. Rúru predhrejte na 200 ° C a zemiaky pečte 30 – 35 minút podľa toho, na akú hrúbku ste ich nakrájali. Až budú dopečené do chrumkava, nechajte vychladnúť a môžete si vychutnávať túto lahodnú alternatívu.

Ak nemáte k dispozícii rúru, na tenko nakrájané zemiaky môžete pripraviť aj v mikrovlnnej rúre. Na tanier s jednorazovou kuchynskou utierkou uložte plátky a nechajte v mikrovlnnej rúre na približne 6 minút.

Related posts

Blog
Tri spôsoby ako využiť tekvicu v jednoduchých receptoch

TRI SPÔSOBY AKO VYUŽIŤ TEKVICU V JEDNODUCHÝCH RECEPTOCH

Blog
Recepty bez lepku, bezgluténové recepty, celiakia recepty

5 RECEPTOV BEZ LEPKU!

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later