Blog

AKO INAK VYUŽIŤ (NIELEN) SEZÓNNE OVOCIE?

30 apríla 2021

Ovocné nanuky - domáce nanuky

Slivky, maliny, figy, broskyne, melóny a nektárinky. Ovocie je skvelým zdrojom vlákniny a vitamínov. Je chutné a zároveň zdravé. Čo viac si môžeme priať? A aj napriek tomu ho často nejeme dostatok. V tomto článku vám dáme niekoľko tipov ako si dopriať ovocie v inej forme.

DOMÁCE NANUKY

Vyrobiť si domáci nanuk znie náročnejšie ako to naozaj je. Všetko čo na to potrebujete je ovocie, šťava, formy na nanuky (kúpite bežne v potravinách) a mraznička. Zmiešajte čerstvú ananásovú alebo pomarančovú šťavu s kúskami ovocia a pridajte do formičiek. Dokonca môžete pridať aj jogurt a nanuk tak bude krémovejší. Možností je neúrekom… Nechajte v mrazničke 3 – 5 hodín. A vychutnajte si ich počas teplého letného dňa.

OSVIEŽUJÚCE SMOOTHIE

Ďalšou alternatívou je príprava domácich smoothies – osviežujúcich nápojov. Počas horúcich letných dní môžete pridať aj ľad, pre krémovejšiu konzistenciu pridajte rastlinný nápoj alebo jogurt.

Vyskúšajte náš tip na tropické smoothie – pre dve osoby zmiešajte 300 ml ananásovej šťavy, 1 jablko, 2 PL strúhaného kokosu, 2 marakuje. Ochutnajte, zavrite oči a pocitom sa preneste na pláž!

Related posts

Blog
TIPY PRE ZDRAVÉ SRDCE

TIPY PRE ZDRAVÉ SRDCE

Blog

AKO ZAČAŤ VÁŠ DEŇ SPRÁVNE?

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later