Blog

AKO INAK VYUŽIŤ (NIELEN) SEZÓNNE OVOCIE?

30 apríla 2021

Ovocné nanuky - domáce nanuky

Slivky, maliny, figy, broskyne, melóny a nektárinky. Ovocie je skvelým zdrojom vlákniny a vitamínov. Je chutné a zároveň zdravé. Čo viac si môžeme priať? A aj napriek tomu ho často nejeme dostatok. V tomto článku vám dáme niekoľko tipov ako si dopriať ovocie v inej forme.

DOMÁCE NANUKY

Vyrobiť si domáci nanuk znie náročnejšie ako to naozaj je. Všetko čo na to potrebujete je ovocie, šťava, formy na nanuky (kúpite bežne v potravinách) a mraznička. Zmiešajte čerstvú ananásovú alebo pomarančovú šťavu s kúskami ovocia a pridajte do formičiek. Dokonca môžete pridať aj jogurt a nanuk tak bude krémovejší. Možností je neúrekom… Nechajte v mrazničke 3 – 5 hodín. A vychutnajte si ich počas teplého letného dňa.

OSVIEŽUJÚCE SMOOTHIE

Ďalšou alternatívou je príprava domácich smoothies – osviežujúcich nápojov. Počas horúcich letných dní môžete pridať aj ľad, pre krémovejšiu konzistenciu pridajte rastlinný nápoj alebo jogurt.

Vyskúšajte náš tip na tropické smoothie – pre dve osoby zmiešajte 300 ml ananásovej šťavy, 1 jablko, 2 PL strúhaného kokosu, 2 marakuje. Ochutnajte, zavrite oči a pocitom sa preneste na pláž!

Related posts

Blog
Tri spôsoby ako využiť tekvicu v jednoduchých receptoch

TRI SPÔSOBY AKO VYUŽIŤ TEKVICU V JEDNODUCHÝCH RECEPTOCH

Blog
Recepty bez lepku, bezgluténové recepty, celiakia recepty

5 RECEPTOV BEZ LEPKU!

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later