Recepty

Najjednoduchšia mrkvová polievka na svete

25 min

Čas

4

Porcie

JEDNODUCHÉ

Obtiažnosť

0 / 5 (0 votes)

Hodnotenie

Najjednoduchšia mrkvová polievka na svete

Vítame vás pri recepte na jednoduchú mrkvovú polievku, ktorá nie len zahreje vaše telo, ale aj poteší vaše chuťové poháriky. Táto rýchla a jednoduchá polievka je skvelou voľbou pre tých, ktorí túžia po výživnom jedle s minimálnym úsilím. S hlavným dôrazom na čerstvosť a jednoduchosť, táto mrkvová polievka vás prekvapí svojou lahodnosťou a osviežujúcim zážitkom. Poďme sa pustiť do varenia a užiť si skvelú mrkvovú polievku plnú chuti.

Zloženie

 • 500 g mrkvy
 • 1 cibuľa
 • 1 pór
 • 1 stredne veľký zemiak
 • 1 pohár rastlinného nápoja
 • Borges Original extra panenský olivový olej

EXTRA PANENSKÝ OLIVOVÝ OLEJ

CLASSIC OLIVOVÝ OLEJ

Krok za krokom

 1. Krok 1

  Pór a cibuľu nakrájajte na malé kúsky a jemne opečte na olivovom oleji približne 5 minút. Keď začne byť zlatohnedá, pridajte nakrájanú mrkvu a na kocky nakrájaný zemiak (čím tenšie a menšie kúsky, tým rýchlejšie sa uvaria) a pár minút zľahka smažte.

 2. Krok 2

  Pridajte toľko vody, aby bola zelenina zakrytá a varte 15 až 20 minút. Potom pridajte pohár rastlinného nápoja a rozmixujte ponorným mixérom dohladka.

 3. Krok 3

  Keď polievku naservírujete do misiek, môžete ju ozdobiť pár kvapkami Borges extra panenským olivovým olejom, sezamovými semienkami a/alebo praženými lieskovými orieškami.

Login required

or with your email address

There has ben an error please try again later